Meizu MX5 dostáva najnovší FlymeOS 5.0, prináša nové dizajnové zmeny

banner-mx5
Meizu spolu s najnovšou vlajkovou loďou, Meizu Pro 5, nejaký ten piatok dozadu predstavilo aj ich najnovšiu verziu nadstavby, FlymeOS 5.0. Tá sa teraz dostáva do modelu Meizu MX5 a prináša hneď niekoľko markantných zmien. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Meizu už dlhé roky vo svojich smartfónoch používa vlastnú nadstavbu postavenú na Androide, ktorá sa však na natívny Android vôbec nepodobá. Táto čínska spoločnosť čistý Android úplne prekopala a vznikla z toho nadstavba FlymeOS. Tá, rovnako ako smartfóny, prešla za tie roky obrovským pokrokom a inak to nie je ani v prípade najnovšej, už v poradí 5. verzii FlymeOS. Nové FlymeOS 5.0 spoločnosť teraz sprístupnila pre svoj high-end smartfón Meizu MX5. Zatiaľ však nejde o OTA aktualizáciu a tak si budete musieť nainštalovať systém ručne, no nie je to vôbec ťažká operácia a navyše, FlymeOS 5.0 smartfónu „vdýchne nový život“. Musím vás však upozorniť, že ide o A verziu systému, ktorá zasa neobsahuje lokalizáciu do slovenského ani českého jazyka.

Meizu MX5 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


meizu-mx5-flyme-5-2
Krátky postup, ako nový FlymeOS 5.0 do Meizu MX5 nainštalovať: 

1. Stiahnite si nový FlymeOS 5.0 z tohto odkazu
2. 
Stiahnutý súbor nakopírujte do hlavnej zložky smartfónu
3. Vypnite telefón, následne ho zapnite súčasným podržaním tlačidla zapnutia a tlačila pridania hlasitosti (Power + Volume Up), akonáhle sa zobrazí logo Meizu, držte len tlačidlo pridania hlasitosti
4. Zobrazí sa menu s dvomi možnosťami, zvoľte hneď prvú, „System Upgrade“
5. Následne prebehne aktualizácia, celý proces trvá asi 5-10 minút

FlymeOS 5.0 prináša oproti FlymeOS 4.5 niekoľko zásadných zmien. Zmeny prebehli aj v samotnom dizajne prostredia. Hneď po prvom zapnutí vás privíta nová odomykacia obrazovka, ktorá teraz zobrazuje notifikácie z aplikácií, čo môžete v nastaveniach aj úplne zakázať, prípadne len skryť obsah notifikácií. Po odomknutí sa zobrazí domovská obrazovka, na ktorej sa teraz zobrazujú menšie ikony aplikácií. Nový vzhľad dostala notifikačná lišta, ktorá opäť ponúka skratky rýchlych nastavení a rýchly prístup do nastavení. Veľkou zmenou prešlo aj menu nedávnych aplikácií, ktoré sa teraz podobá viac na to z čistého Androidu. Redizajnom potom prešla každá vstavaná aplikácia.

FlymeOS 5.0 vs FlymeOS 4.5

Okrem dizajnových zmien prináša FlymeOS 5.0 aj lepšiu optimalizáciu celého systému či vylepšenú výdrž batérie, ktorá je však oproti staršej verzii systému takmer rovnaká. Osobne si však myslím, že nová nadstavba sa Meizu veľmi podarila a z Meizu MX5 sa tak stáva ešte atraktívnejšie zariadenie.

Zdroj: Meizufans.eu

Pošli nám TIP na článok