Meizu M3 Max bude vôbec prvý smartfón poháňaný procesorom Helio P20. Prísť má aj s mPen stylusom

banner-pro-6
Je všeobecne známe, že Meizu má vynikajúce vzťahy s výrobcom mobilných procesorov, spoločnosťou MediaTek. Všetky smartfóny, ktoré čínsky gigant predstavil tento rok, hrdo nesú čipsety práve od MediaTeku a nie je teda žiadnym veľkým prekvapením, že pripravovaný smartfón Meizu M3 Max nebude patriť medzi výnimky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Meizu M3 Max bude už podľa svojho názvu disponovať displejom väčšej uhlopriečky. Na prednej strane tohto zariadenia sa tak bude rozprestierať až 6-palcový displej, ktorý bude zakrývať odolné sklo s 2.5D zaoblením. Napriek mohutnej veľkosti displeja však smartfón bude stále relatívne „kompaktný“, za čo vďačí naozaj malým rámikom. Ako je už známe z minulých únikov, Meizu M3 Max bude svojou prémiovou konštrukciou určený ľuďom z tej najvyššej vrstvy. Celé telo zariadenia je vyrobené z kvalitného hliníka a v kombinácií s 2.5D zaoblením prednej strany ponúka Max-ko skutočnú pastvu pre oči. Zadná strana ponúka okrem loga výrobcu aj duálny LED blesk a hlavný fotoaparát s doposiaľ neznámym rozlíšením.

Meizu Pro 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Pohonnou jednotkou najnovšieho prírastku do rodiny má byť procesor MadiaTek Helio P20. Tento procesor je vyrábaný 16 nm výrobnou technológiou. Čipset disponuje ôsmimi jadrami taktovanými na frekvenciu 2,3 GHz. Spolu s informáciami o použitom procesore sa objavili aj ďalšie informácie, ktoré prezrádzajú dostupnosť dvoch verzií. Prvá a menej vybavená príde s 32 GB interným úložiskom. Druhá verzia bude využívať 64 GB úložisko, ku ktorému sa prekvapivo pridá aj stylus mPen s doposiaľ nezistenými funkciami.

s_ca3859d0275f405e97bac89dd220aa46

Taktiež je pravdepodobné, že tieto dve verzie sa od seba budú odlišovať aj veľkosťou RAM pamäte. Menej vybavená verzia tak zrejme dostane 2 GB operačnú pamäť, zatiaľ čo vybavenejšia bude využívať 3 GB RAM pamäť. Napriek tomu, že stále nepoznáme kapacitu batérie, či rozlíšenie fotoaparátov, sú však už známe ceny oboch verzií. Verzia s 32 GB internou pamäťou bude stáť 240 € a verzia so 64 GB úložiskom, a stylusom mPen si z peňaženiek vypýta o 38 € viac. Meizu M3 Max pobeží na Adroide 6.0 Marshmallow, ktorý dokonale prekryje používateľská nadstavba FlymeOS. Oficiálne predstavenie smartfónu je naplánované na 5. septembra.

TIP: Meizu ďalšou originálnou pozvánkou pozýva na konferenciu 5. septembra

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]