Počas uplynulých rokov sa spoločnosť Meizu uberá viacerými smermi, no bezpochyby mieri hlavne na mladšie generácie a to nielen pastelovými farbami. Čoraz častejšie sa stretávame s touto značkou aj v Európe a tak je zrejmé, že firma nie je len ďalší startup, ktorý začína aj končí v domovine.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dnes, počas všetkého toho rozruchu, čo spôsobila firma OnePlus, čínske Meizu predstavilo nového nástupcu M1, ktorý bol predstavený len na začiatku roka. Nové zariadenie s názvom Meizu M2 ponúkne rovnaký dizajn, ako predchádzajúci model M1. Výnimkou je snáď len hardvérové tlačidlo Home na prednej strane. Čo sa však zmenilo nájdeme pod „kapotou“.

Spoločnosť osadila Meizu M2 štvorjadrovým MediaTek MT6735 procesorom taktovaným na 1.3 GHz, procesoru asistuje 2 GB operačnej pamäte RAM, nájdeme tu 13 MPix zadný fotoaparát, 5 MPix predný snímač, 5″ HD displej a kruh uzatvára akumulátor o kapacite 2500 mAh. Meizu ponúkne jediný variant a to 16 GB so vnútorným úložiskom s možnosťou rozšírenia až o 128 GB prostredníctvom microSD kariet, čo mnoho zákazníkov určite poteší. Telo však obsahuje 2 sloty a tak si môžete vybrať medzi dvoma SIM kartami, alebo väčším priestorom pre vaše dáta.

Meizu M1 Note môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Po softvérovej stránke prichádza novinka s operačným systémom Android vo verzii 5.1 a nadstavbou FlymeOS 4.5. Pri všetkých parametroch by sa mohlo zdať, že smartfón sa zaradí do strednej triedy medzi tie drahšie. To však vôbec nie je pravda a Meizu M2 prichádza na čínsky trh za neuveriteľnú cenu 599 juuan, čo v prepočte činní 87 eur!

Zdroj: GizChina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú