Jeden z najväčších čínskych výrobcov, Meizu, len nedávno predstavil model M1 Note, ktorý je momentálne k dispozícii pre vybrané krajiny prostredníctvom vlastného medzinárodného internetového obchodu MeizuMart. Podľa vyjadrenia Meizu sa má novinka dostať na globálny trh a zavítať by mala aj na pulty Európskych predajcov.

[/blockquote]

Meizu MX4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Otázne však je, ako sa Meizu pobije s prívlastkom „globálny“ a či tieto už teraz populárne kúsky uvidíme aj na Slovensku. Meizu bohužiaľ neposkytlo veľa detailov o tom, kedy sa novinky dočkáme, uvádza len stanovisko „čoskoro“. Bude tiež zaujímavé sledovať, o koľko Meizu zdraží M1 Note pre ne-čínskych záujemcov. V Číne je M1 Note cenovo veľmi dostupný smartfón, keďže za 16 GB variant pýta Meizu zhruba 160 dolárov. „Globálne“ ceny by sa mohli zastaviť na hranici 200 dolárov, čo je približne 190 €.


The-Meizu-M1-Note (2)Napriek tomu, že je nové zariadenie cenovo dostupné, ponúka pôsobivý zoznam funkcií, počnúc 1080p rozlíšením na uhlopriečke 5,5 palca, 5 MPx selfie fotoaparátom a 13 MPx zadným fotoaparátom s duálnym LED bleskom. M1 Note tiež prichádza s LTE pripojením, nechýba podpora dvoch SIM, 2 GB RAM, 32 GB internej pamäte a 3140 mAh akumulátor. Pokiaľ ide o procesor, ktorý poháňa zariadenie, môže ísť o osemjadrový MediaTek MT6752 alebo osemjadrový Qaulcomm Snapdragon 615 (podľa toho, ktorý z nich bude zahrnutý pre medzinárodnú verziu).

Ak sa dostaneme aj k otázke dizajnu, ten nápadne pripomína Apple iPhone 5C. Kúpili by ste si tento výborne vybavený smartfón za približne 190€?

Zdroj: PhoneArena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú