banner-pro-6Meizu predstavilo svoje najnovšie zariadenie prostredníctvom crowdfundingovej kampane. Produkt zapadajúci do kategórie nositeľnej techniky s názvom Meizu Light Smartwatch vyzerajú ako bežné hodinky, no líšia sa pár doplnkovými funkciami. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vo výbave týchto hodiniek sa nenachádza napríklad AMOLED displej ani operačný systém Android Wear a chýba dokonca aj možnosť zmeniť dizajn ciferníkov. Nové Meizu Light Smartwatch tak najviac pripomínajú hodinky Elephone W2. Na stôl však vykladajú vlastné veľmi silné zbrane. Medzi ne bude patriť elegantný dizajn a hlavne ohromná 240 dňová výdrž v pohotovostnom režime. Dostupných je 5 variantov, ktoré sa hodia na rôzne účely a príležitosti. Môžeme si vybrať hnedé/čierne prevedenie s koženým remienkom, čierna/strieborná farba ponúka retiazkový remienok, no a bielo-modrá kombinácia je dostupná s nylonovým náramkom.

Rozmery ciferníka sa zastavili na hodnotách 42 mm v priemere a 12 mm na šírku. Povrch je chránený zafírovým sklom, ktorý dopĺňa pevný kovový pruh a rám. Kožené remienky sú vyrobené z luxusnej a prvotriednej talianskej kože. Prítomné sú aj technológie Bluetooth 4.0, 3-osový gyroskop, akcelerometer (meranie krokov), magnetický senzor a 270 mAh zabudovaná batéria. Vodeodolnosť je na úrovni 3 ATM, čo predstavuje maximálnu hĺbku ponorenia 30 m. K dispozícii je aj príslušná aplikácia pre smartfóny.

Meizu-watch-5

Cena smart hodiniek samozrejme, závisí aj od typu remienka. Najlacnejšie nylonové prevedenie vyjde približne na 133 € (999 juanov), kožené stojí 174 € (1299 juanov) a najdrahším je variant s retiazkovým remienkom za 200 € (1499 juanov). Cena však určite vzrastie po redistribúcii od predajcov tretích strán. Presný dátum spustenia predaja zatiaľ známy nie je.

meizu-ligh-smartwach-fotografie (3)

meizu-ligh-smartwach-fotografie (2)

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
47%
Chcem to
12%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
41%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]