Ubehli približne dva mesiace od predstavenia smartfónu nižšej striedy, Meizu M5S. Ten nás viacmenej sklamal, pretože prišiel s otrepanou a nezaujímavou výbavou. Je na tom nové Meizu E2 lepšie?

Výrobca tentokrát ustúpil od svojho zabehnutého dizajnu a E2-ka sa tak vyznačuje niekoľkými charakteristickými prvkami. Ide napríklad o zadný fotoaparát, ktorý už nie je umiestnený v strede ale v ľavom hornom rohu. Meizu si zaslúži veľkú pochvalu aj za to, ako vyriešilo zapracovanie štyroch LED diód. Umiestnené sú vertikálne do plastového predelu pre antény. Predná strana sa už zo zabehnutého dizajnu nevymyká. Dominuje jej klasický 5.5-palcový displej s FullHD rozlíšením.

Meizu M5s 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

meizu e2
zdroj fotografie: Meizu

Po výkonovej stránke ponúka Meizu E2 procesor MediaTek Helio P20, pričom sekundovať mu môžu dve pamäťové konfigurácie. Buď 3 GB RAMka a 32 GB úložisko alebo 4 GB pamäť RAM a 64 GB úložisko. Štýlovo vyriešeným LED diódam na zadnej strane robí spoločnosť 13 MPx fotoaparát s PDAF zaostrovaním a pre selfies je k dispozícii 8 MPx snímač. Kovová konštrukcia je domovom aj pre mierne nadpriemernú 3400 mAh batériu s podporou 18W rýchleho nabíjania. Samozrejmosťou je snímač odtlačkov zabudovaný v prednom domovskom tlačidle.

meizu e2
zdroj fotografie: Meizu

nenechaj si ujsť
Meizu pôjde po stopách LG a Samsungu. Jeho najnovšia vlajková loď prinesie displej s úzkymi rámikmi

Meizu k tomuto smartfónu ponúka aj malú špecialitu. Je ňou ochranný kryt Hi Case s prekrytím LED diód a so svietiacim logom. „É dvojka“ bude dostupná v zlatom, striebornom a čiernom prevedení za nasledovné ceny. Za model s dostatočnou 3 GB RAMkou zaplatia čínski zákazníci v prepočte približne 173 € a cena modelu so 4 GB RAM činí okolo 212 €. Do predaja v Číne sa dostane už 29. apríla a my si naň budeme musieť nejaký čas počkať. Na danú výbavu to síce nie sú vysoké ceny, ale zároveň ani najnižšie. Keď vezmeme do úvahy, že ceny pre nás budú ešte o niečo vyššie, tak oveľa výhodnejšou voľbou je napríklad Xiaomi Redmi Note 4X, ktorý je lacnejší, ponúka procesor od Qualcommu a podporuje slovenské LTE frekvencie.

Hi Case

Hi Case

zdroj fotografií: Meizu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom