Xiaomi Redmi Note 4X
Po veľmi vydarenej minuloročnej vlajkovej lodi Meizu Pro 6 Plus nám tohto roku čínsky výrobca predstaví jej nástupcu, konkrétne model Pro 7. Ako býva pri Meizu zvykom, nenecháva nič na náhodu a nová vlajková loď bude od hlavy až po päty vybavená tým najlepším, čo je v dnešnej dobe možné v smartfóne vidieť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O výkon sa rozhodne nebudeme musieť báť, nakoľko Meizu má podľa doposiaľ známych informácií v novej vlajkovej lodi použiť najvýkonnejší procesor od MediaTeku, Helio X30. Hovorí sa aj o 6 GB (pri verzii so 64 GB vnútornou pamäťou) a dokonca v najvyššej konfigurácii aj o závratných 8 GB pamäte RAM (pri verzii so 128 GB vnútornou pamäťou). Chýbať by nemal ani 5,5, prípadne 5,7-palcový displej s jemným 2K rozlíšením, ktorý bude zaberať väčšinu prednej plochy telefónu, ako tomu je pri najnovšom Samsungu Galaxy S8 a LG G6. Čo sa týka hlavného fotoaparátu, Meizu nám nie raz dokázalo, že vie predstaviť smartfón s veľmi slušným fotoaparátom a inak tomu nebude ani tentokrát. Čip dodá japonské Sony a pôjde o 12 MPx jednotku IMX362 CMOS.

Meizu Pro 7
zdroj fotografie: Weibo

Na najnovšom uniknutom renderi Meizu Pro 7 môžeme vidieť zaoblené rohy displeja, podobne ako pri oboch konkurenčných kórejských zariadeniach. Všimnúť si môžeme väčší displej, ktorý zaberá viac priestoru na prednej strane. Meizu zrejme ponechá aj svoje ikonické hardvérové tlačidlo, do ktorého implementuje aj skener odtlačkov prstov. Dizajn sa ale oproti minulým vlajkovým lodiam radikálne nezmenil, pri Meizu Pro 7 ostávajú zaoblené hrany zariadenia a celkovo sa tento čínsky výrobca zrejme nepokúsi zmeniť dizajnový jazyk svojich vlajkových lodí.

Samsung Galaxy S8 vs. LG G6
zdroj fotografie: Pocketnow

Zobraziť cenu Meizu Pro 6 Plus

Všetko sú to ale zatiaľ len špekulácie, nakoľko Meizu si informácie o novej vlajkovej lodi veľmi dobre stráži a nám neostáva nič iné, len si počkať na presnejšie, resp. istejšie úniky, ktoré nám povedia viac. Predstavenie vlajkovej lode Meizu Pro 7 by malo prebehnúť v druhej polovici tohto roka. Ako to má Meizu vo zvyku, ešte predtým sa zrejme dočkáme smartfónu z modelového radu Meizu MX.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Oliver Rakyta
Popri práci externe študujem na vysokej škole technického zamerania. O technológie sa zaujímam už od detstva, no moja srdcovka sú najmä smartfóny, čo ma doviedlo až sem, k portálu Fontech.sk
 • loler

  „O výkon sa rozhodne nebudeme musieť báť, nakoľko Meizu má podľa doposiaľ
  známych informácií v novej vlajkovej lodi použiť najvýkonnejší procesor
  od MediaTeku, Helio X30“
  – takto si protirecit v jednej vete to som este nevidel :D. O vykon by som sa bal, Helio je v porovnani so sucasnym highendom pomala sracka, zjavne sa drzi marketingoveho hesla „cim viac jadro, tym viac adidas“ :)

 • peterpan

  asi tak..skoro mi zabehlo ked som prisiel na koniec vety a videl som to helio X30.. cakal som tam ked uz nie snap 835 tak aspon exynos 8895 ..ale mozno idu v slapajach minuleho roka a opat predstavia neskor plusko s exynosom, prip so snapom.. pro 7 s mediatekom bude stale len vyssia stredna trieda nic viac nic menej..