Xiaomi Redmi Note 4X
Po veľmi vydarenej minuloročnej vlajkovej lodi Meizu Pro 6 Plus nám tohto roku čínsky výrobca predstaví jej nástupcu, konkrétne model Pro 7. Ako býva pri Meizu zvykom, nenecháva nič na náhodu a nová vlajková loď bude od hlavy až po päty vybavená tým najlepším, čo je v dnešnej dobe možné v smartfóne vidieť.

O výkon sa rozhodne nebudeme musieť báť, nakoľko Meizu má podľa doposiaľ známych informácií v novej vlajkovej lodi použiť najvýkonnejší procesor od MediaTeku, Helio X30. Hovorí sa aj o 6 GB (pri verzii so 64 GB vnútornou pamäťou) a dokonca v najvyššej konfigurácii aj o závratných 8 GB pamäte RAM (pri verzii so 128 GB vnútornou pamäťou). Chýbať by nemal ani 5,5, prípadne 5,7-palcový displej s jemným 2K rozlíšením, ktorý bude zaberať väčšinu prednej plochy telefónu, ako tomu je pri najnovšom Samsungu Galaxy S8 a LG G6. Čo sa týka hlavného fotoaparátu, Meizu nám nie raz dokázalo, že vie predstaviť smartfón s veľmi slušným fotoaparátom a inak tomu nebude ani tentokrát. Čip dodá japonské Sony a pôjde o 12 MPx jednotku IMX362 CMOS.

Meizu Pro 7
zdroj fotografie: Weibo

Na najnovšom uniknutom renderi Meizu Pro 7 môžeme vidieť zaoblené rohy displeja, podobne ako pri oboch konkurenčných kórejských zariadeniach. Všimnúť si môžeme väčší displej, ktorý zaberá viac priestoru na prednej strane. Meizu zrejme ponechá aj svoje ikonické hardvérové tlačidlo, do ktorého implementuje aj skener odtlačkov prstov. Dizajn sa ale oproti minulým vlajkovým lodiam radikálne nezmenil, pri Meizu Pro 7 ostávajú zaoblené hrany zariadenia a celkovo sa tento čínsky výrobca zrejme nepokúsi zmeniť dizajnový jazyk svojich vlajkových lodí.

Samsung Galaxy S8 vs. LG G6
zdroj fotografie: Pocketnow

Zobraziť cenu Meizu Pro 6 Plus

Všetko sú to ale zatiaľ len špekulácie, nakoľko Meizu si informácie o novej vlajkovej lodi veľmi dobre stráži a nám neostáva nič iné, len si počkať na presnejšie, resp. istejšie úniky, ktoré nám povedia viac. Predstavenie vlajkovej lode Meizu Pro 7 by malo prebehnúť v druhej polovici tohto roka. Ako to má Meizu vo zvyku, ešte predtým sa zrejme dočkáme smartfónu z modelového radu Meizu MX.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP