Robinhood, GameStop a Reddit. Toto sú tri výrazy, ktoré otriasali posledné dní ako technologickým svetom, tak aj finančníctvom. The Verge teraz upozorňuje, že od neprimeraného investovania používateľov Redditu dávajú ruky preč už aj streamovacie služby.

Inšpirovali sa pochybní investori poháňaní primárne informáciami subredditu r/WallStreetBets najslávnejšími filmami o finančných žralokoch? Aj keď sa skôr prikláňame k opačnému záveru, streamovacie služby nenechávajú nič na náhode a sťahujú z ponuky najobľúbenejšie filmy.

V čase písania článku nenájdu Američania na streamovacích službách tituly ako Stávka na neistotu, Vlk z Wall Street, Riziko či o niečo staršiu drámu Wall Street.

Unsplash (úprava redakcie)

Všetky filmy sú dostupné len skrz možnosť digitálneho zakúpenia, kde podľa portálu popvortex.com, Stávka na neistotu je momentálne tretím najsťahovanejším filmom iTunes.

Slováci sa obávať nemusia

Zároveň pripomíname, že filmy sú aktuálne stiahnuté z amerických knižníc streamovacích služieb, ktoré sa od našich diametrálne líšia. To znamená, že Scorseseho epos s DiCapriom v hlavnej úlohe aj naďalej nájdeš v našej ponuke Netlfixu.

To isté platí aj pri komediálnej dráme Stávka na neistotu, ktorá je pre Slovákov dostupná na Amazon Prime Video. Ako naznačujeme vyššie, dôvod stiahnutia filmov z ponúk nie je plnohodnotne odôvodnený, čo iba naznačuje, že došlo na extrémne príhodnú zhodu okolností.

www.themoviedb.org

Stiahnutie titulu Stávka na neistotu môže zároveň súvisieť aj s jeho prípravou pre novú službu Paramount+, keďže film pochádza práve z produkcie Paramount Pictures.

Teóriou pritiahnutou za vlasy môže byť aj vidina využitia aktuálnej vlny a potenciálneho zisku z digitálneho predaja vyššie spomínaných filmov.

Tak či onak, filmy minimálne tento víkend v USA na SVOD službách dostupné nie sú a len čas ukáže, či sa do pôvodných knižníc v blízkej budúcnosti vrátia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP