S novými smartfónmi prinášajú výrobcovia aj nové, vylepšené procesory. Po niekoľkých nových čipoch prichádza rad aj na zástupcu strednej striedy, ktorý prináša významné vylepšenia nielen v oblasti fotoaparátu. Nový procesor MediaTek Helio P25 môžeme očakávať v tohtoročných mid-range smartfónoch.

Nový procesor MediaTek Helio P25 so sebou prináša mnoho inovácií po stránke fotoaparátu, ale aj čo sa výkonu týka. Nadchádzajúce smartfóny s týmto procesorom budú môcť využívať jeden snímač fotoaparátu s rozlíšením až 24 MPx alebo kombináciu dvoch fotoaparátov s rozlíšením 13 MPx pre každý z nich. Okrem toho prináša nová P25-ka aj podporu pre lepšiu redukciu šumu a inteligentné vyváženie čiernej a bielej farby pri monochromatických snímačoch. Nechýba mu ani podpora pre rozostrenie pozadia za objektom, tzv. bokeh efekt. MediaTek Helio P25 tiež prináša podporu pre HDR zábery a vylepšením prešlo aj automatické zaostrovanie. Vďaka novému hardvéru sa znížil čas expozície až o maximálne 55 %.

Elephone S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

MediaTek Helio P25zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Nový Elephone na obzore! Model P25 príde s procesorom Helio P25, 6 GB RAM pamäťou a 21 MPx fotoaparátom

Nový procesor taiwanského MediaTeku bude vyrábaný 16 nm výrobným procesom FinFet, čím bude energeticky menej náročný v porovnaní s jeho predchodcom. Konkrétne spotrebuje až o 25 % menej energie. Novinka sa skladá až z ôsmich jadier Cortex-A53 s maximálnou pracovnou frekvenciou 2,5 GHz. Potrebný výkon po grafickej stránke zabezpečí grafický čip Mali-T880 MP2. Ten pracuje na frekvencii 900 MHz.

MediaTek Helio P25zdroj fotografie: Gizmochina

S novým procesorom Helio P25 budú môcť výrobcovia smartfónov do svojich modelov strednej triedy umiestniť operačnú pamäť RAM o veľkosti až 6 GB. Vylepšením prešla aj podpora pre LTE pripojenie, ktoré má teraz dosahovať vyšší upload a celkovo zefektívňuje prenos dát pri nižšej spotrebe energie batérie. Zároveň bude nový čip produkovať oveľa menej tepla. Túto novinku môžeme očakávať už v tohtoročných smartfónoch strednej triedy, kde si rozhodne nájde svoje využitie. Medzi prvými môže nové Helio P25 dostať pripravovaný smartfón Elephone P25.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Novinky