banner-redmi-pro
MediaTek sa snaží vo svete polovodičov zaujať hlavne nízkou cenou čipsetov. Pomerne výkonné procesory tejto spoločnosti nájdeme aj v cenovo dostupnejších zariadeniach. MediaTek však mieri aj do najvyšších rádov, kde už čoskoro uvidíme ako si bude počínať v konkurenčnom boji so Snapdragonom 821.

Čínska spoločnosť MediaTek stojaca za mnohými populárnymi mobilnými čipsetmi predstavila tri nové prírastky do rodiny. Dva z nich spadajú do vyššej strednej triedy. Jedná sa o MediaTek Helio P20 a P25. Oba procesory sú vyrobené 16 nm procesom. Skrývajú v sebe osem jadier ARM Cortex-A53, ktorých frekvencia dosahuje 2,3 GHz. Tie sú doplnené o grafický akcelerátor Mali T-880 MP2 s taktom 900 MHz. Okrem toho dvojica prináša aj podporu pre 6 GB LPDDR4x RAM. Helio P20 disponuje podporou duálneho fotoaparátu do rozlíšenia 13 MPx + 13 MPx. P25-ka sa v tomto líši a podporuje duálny fotoaparát s optickým zoom-om. Jedným z prvých zariadení využívajúcich MediaTek Helio P20 bude aj UMi Plus Extreme.

UMI Super môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

umi_mediatek_p20

Zaujímavejší je však čipset smerujúci do high-end zariadení. MediaTek Helio X30 ponúka až desať jadier vyrobených 10 nm procesom. Tie sa delia na tri klastre. Procesor sa skladá z dvojice jadier ARM Cortex-A73 taktovaných na frekvencii 2,8 GHz, štyroch ARM Cortex-A53 s taktom 2,2 GHz. Posledné štyri jadrá sú tvorené ARM Cortex-A35 tikajúc na 2,0 GHz. Grafická časť pozostáva z PowerVR 7XTP-MT4 s frekvenciou 850 MHz. Helio X30 podporuje maximálne 8 GB  LPDDR4x pamäte RAM, záznam 4K videa pri 30 snímkoch za sekundu alebo aj LTE Cat 10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom