Existenčné sci-fi od Ridleyho Scotta a zároveň jeden z najočakávanejších sci-fi seriálov roka sa ukazuje v čerstvom traileri, ktorý okrem napínavých záberov odhaľuje aj dátum vydania.

Ten je na HBO Max stanovený až prekvapivo skoro – druhá sezóna Raised by Wolves totiž v rámci služby štartuje už začiatkom budúceho mesiaca, konkrétne 3. februára.

Nové epizódy budú priamo nadväzovať na predchádzajúcu sériu. Androidi Matka a Otec spoločne so svojimi deťmi a skupinou preživších dorazili do prívetivejšej a úrodnejšej časti planéty, zdá sa však, že hlad čoskoro nahradia ďalšie, omnoho vážnejšie problémy.

Androidi sa totiž čoskoro dostávajú do konfliktu s existujúcou kolóniou, ktorá vyzerá byť rozštiepená vlastnými vnútornými spormi. Do deja navyše vstupuje aj hlavná hviezda seriálu, herec Travis Fimmel (Vikingovia), ktorý naďalej stráca hlavu a je odhodlaný v mene boha Sola planétu očistiť od ateistov.

Čítal si už? 
POTVRDENÉ: HBO Max príde už na budúci mesiac, poznáme presný dátum

Trailer zároveň naznačuje, že bezpečí v novej série nebude absolútne žiadna z postáv, ľahké tempo z predchádzajúcich častí by sa tak mohlo vytratiť. Tvorcovia navyše sľubujú, že kartami vo veľkom zamieša aj „dieťa“ Matky, gigantický červ, ktorý bol ukázaný v samotnom závere prvej sezóny.

Veľký hit s otáznou budúcnosťou

Aj keď sci-fi novinka z roku 2020 patrila k najväčším hitom streamovacej služby a tešila sa skvelej sledovanosti, nevyhla sa tiež kontroverzii a rozpačitým ohlasom.

WarnerMedia

Tvorca seriálu Aaron Guzikowski je však odhodlaný v nastolenej mysterióznej atmosfére pokračovať a sľubuje ďalšie rozvíjanie tém načrtnutých v prvej sérii.

Patria sem napríklad tajomné hlasy či náboženské chrámy na planéte Kepler-22b, ktorá mala byť pôvodne neobývaná.

Guzikowski zároveň priblížil, že Raised by Wolves si predstavuje ako 5 až 6 sériovú záležitosť, všetko však bude záležať práve od prijatia druhej série.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú