banner-nexus-6pUž dlhšiu dobu je známe, že nové referenčné smartfóny Googlu neponesú označenie Nexus, ale prídu  pod novou značkou Pixel. Obe pripravované zariadenia už sprevádzalo množstvo únikov, a tak máme dobrú predstavu o ich vzhľade, ale aj hardvérovej výbave. Napriek tomu sme však radi za každý nový únik, ktorý by mohol pomôcť zložiť celú skladačku o pripravovaných novinkách.

V prvom rade sme sa konečne dočkali oficiálneho potvrdenia dátumu predstavenia. Google dnes zverejnil na svojom YouTube kanáli nové video, ktoré má predstavovať akúsi upútavku na plánované novinky. Treba však povedať, že video je značne jednoduché a celkovo nám okrem dátumu a obrysov smartfónu neodhaľuje nič. Samotný softvérový gigant však potvrdil aj presný čas, kedy môžeme novinky očakávať a všetci priaznivci by si mali nastaviť pripomienku na 4. októbra o 18:00. Na konci videa tiež figuruje logo v tvare písmena G, ktoré má pod sebou združovať všetky nové produkty spoločnosti a ikonickým nápisom Nexus tak nadobro odzvonilo.

Huawei Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Okrem dátumu predstavenia sme sa dočkali aj nových záberov, ktoré nám odhaľujú oba smartfóny Pixel v bielej farbe. Táto farba sa nachádza na zadnej sklenej časti a obopína ju strieborná hliníková konštrukcia. Sklená časť integruje skener odtlačkov prstov, ako aj optiku fotoaparátu. Na prednej strane prístroja sa taktiež nachádza vrstva odolného skla. Oba smartfóny sú navlas rovnaké a jediné čo ich odlišuje je ich veľkosť. Menší Google Pixel dostal displej s uhlopriečkou 5,2-palcov a väčší Pixel XL príde s 5,5-palcovým displejom.

TIP: Rada zariadení Nexus končí! Google bude združovať svoje smartfóny pod označením Pixel

Ako je známe, o výrobu noviniek sa postarala spoločnosť HTC, no je veľmi pravdepodobné, že Google mal vo výrobnom procese oveľa väčšie slovo. Pixel XL nám tiež prezradil svoj vzhľad uzamykacej obrazovky nového Androidu, zatiaľ čo model Pixel zobrazuje novú bootovaciu animáciu, ktorá sa s veľkou pravdepodobnosťou zhoduje s animáciou vo vyššie zmienenom videu. Okrem toho sme sa dočkali aj videa, ktoré zobrazuje jednu z týchto dvoch noviniek. Jedná sa o reklamu spoločnosti Nest, ktorá rovnako patrí pod Google. Na spomínanej reklame je prezentovaný inteligentný termostat a na malý moment sa v jednom zo záberov mihne aj Google Pixel.

Po stránke špecifikácií budú obe zariadenia zhodné a môžme sa tak tešiť na procesor Snapdragon 820 a nevylučuje sa ani možnosť použitia vylepšeného Snapdragonu 821. Jednému z týchto procesorov budú dopomáhať 4 GB RAM pamäte. Oba smartfóny majú byť obohatené o 12 MPx zadný fotoaparát, ktorému bude sekundovať 8 MPx predný snímač. Displej Google Pixel XL ponesie jemné 2K rozlíšenie a klasický Pixel vzhľadom na nižšiu uhlopriečku ponúkne FullHD panel. Spolu s týmito informáciami unikla aj očakávaná cena, ktorá bude podľa všetkého začínať na poriadne mastnej čiastke 582 €.

TIP: Google Pixel XL sa objavil v benchmarku s Androidom 7.1 a 4 GB RAM pamäťou

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú