banner-honor-8
S veľkou pravdepodobnosťou zostáva už len mesiac do predstavenia novej Google Pixel rodiny. Budú to nové zariadenia od Google, ktoré nahradia populárne a stále veľmi obľúbené Nexusy.

O pripravovanom smartfóne od Googlu sa vedú diskusie už naozaj veľmi dlho. Prvýkrát bol spozorovaný v benchmarku GeekBench pod kódovým označením „Google Marlin“. Dnes týmto benchmarkom prešlo opäť ďalšie zariadenie, no už pod názvom „Google Pixel“. Je tiež možné, že sa jedná o druhú verziu smartfónu. Keďže operačný systém má na starosti internetový gigant, prítomnosť zatiaľ neodhaleného Androidu 7.1 nie je teda prekvapením.

LG Nexus 5X H791 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google-pixel-geekbench

TIP: Google Pixel a Pixel XL dostupné k predobjednaniu od 4. októbra

Benchmark ďalej prezrádza 4 GB operačnú pamäť RAM a štvorjadrový procesor od Qualcommu taktovaný na frekvenciu 1.6 GHz. Zatiaľ nie je známe, ktorý konkrétne to bude, no v minulosti sa spomínal Snapdragon 820 aj novšia 821-ka. Na záver ešte pripomenieme, že štandardná verzia nového Pixelu by mala disponovať 5,2-palcovým displejom a Pixel XL väčším, 5,5-palcovým displejom. Predstavenie nových smartfónov sa očakáva na 4. októbra, kedy by mohli byť spustené aj predobjednávky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom