Herná spoločnosť Capcom, ktorej portfólio pozostáva z titulov ako Monster Hunter, Resident Evil alebo Street Fighter, v pondelok 2. novembra informovala o tom, že je jej servery boli napadnuté ransomvérom Ragnar Locker a útočníci si odniesli množstvo citlivých údajov.

Konkrétne sa hackeri podľa VG247 dostali k viac ako 350 000 adresám, telefónnym číslam, mailovým adresám zamestnancov Capcomu, ich obchodných partnerov a užívateľov. Medzi údajmi bohužiaľ nechýbali informácie o výplatách či pasoch zamestnancov, ktoré už sa začali objavovať na internete.

Uniknuté dáta sa však netýkali len osobných údajov, ale tiež informácií ohľadom budúcej stratégie spoločnosti a jej prichádzajúcich projektoch. Pokiaľ informáciám možno veriť, dozvedeli sme sa napríklad, že Google zaplatil Capcomu čiastku 10 miliónov dolárov za porty Resident Evil 7 a Resident Evil Village, ktoré sa objavia aj na Google Stadia.

Ďalej informácie odhalili, že Capcom pracuje na trojici nových, doposiaľ nepredstavených hier označených kódovými názvami. Projekt Guillotine má napríklad vyjsť už vo februári tohto roka exkluzívne na Nintendo Switch, pričom vydanie na ďalšie platformy bude nasledovať v máji, no zatiaľ sa vôbec nevie, o aký žáner by malo ísť.

O niečo lepšie je na tom po stránke dostupných informácií projekt Shield, ktorý by mal byť online strieľačkou so zameraním na streamerov, no nevie sa, na aké platformy by hra mala byť vydaná. Tretia záhadná hra nesie kódové označenie Reiwa a jediné, čo o nej vieme je, že by mala doraziť v máji budúceho roka.

Resident Evil na jar, aj s demom

Poďme sa však pozrieť na momentálne najočakávanejší titul štúdia, prichádzajúcu hororovku Resident Evil. Tá by mala byť vydaná v druhej polovici apríla počas budúceho roka, hráči budú mať možnosť vyskúšať si demoverziu hry, ktorá by mala na PlayStation doraziť v dvojtýždňovom predstihu a byť tak časovou exkluzivitou Sony.

Správy zároveň naznačujú, že nový Resident Evil nakoniec predsa len vyjde aj na starú konzolovú generáciu. Hra navyše bude vydaná aj s online prídavkom s názvom Dominion. Zatiaľ sa presne nevie, čo takýto prídavok ponúkne. Množia sa však informácie, že pôjde o multiplayerový add-on v štýle Resident Evil Resistance, ktorý pri vydaní dostal remaster Resident Evil 3.

V súvislosti s hororovu značkou sa tiež hovorí o príchode Resident Evil 4 na virtuálnu realitu, konkrétne na zariadenia Oculus Rift.

Monster Hunter aj na PC

Uniknuté informácie zároveň odhalili, že nedávno oznámený akčný titul Monster Hunter Rise nebude exkluzivitou na Nintendo Switch príliš dlho, keďže už v októbri budúceho roka by sa hra mala objaviť aj na PC. Majitelia Switch konzol sa v januári zároveň môžu tešiť aj na demoverziu, pričom finálna verzia hry bude vydaná na konci marca.

Na počítače sa dostane aj druhá nedávno ohlásená hra z univerza lovcov monštier, Monster Hunter Stories 2. Chystaná sekačka by mala na Nintendo Switch aj PC doraziť v rovnaký deň a to v júni 2021. Pre hru má Capcom naplánovaný aj bonusový obsah, časť z neho bude sprístupnená bezplatne, za niektoré prídavky si hráči priplatia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP