Dve slovenské televízie vyradí zo základnej ponuky známy poskytovateľ a preradí ich do samostatného balíka za príplatok. Na mysli máme stanice Markíza, Doma, Dajto, JOJ, Plus a Wau. 

Satro s týmito televíziami rokovalo o ďalšom šírení, no náklady niekoľkonásobne prekračujú možné zisky. Kvôli tomu majú priamy dopad na koncové ceny určené zákazníkom. Čo sa teda vlastne mení? Kým doteraz všetky vyššie uvedené kanály obsahoval základný balíček Mini s cenou 5,99 € mesačne, od 1. júla ich nahradí 213, Šlágr TV, Senzi a zrejme aj Tuty. V základnom balíku po novom nebudú ani kanály Českej televízie. Cena balíka Mini sa zníži na 4,99 € mesačne, no zákazníkom bude automaticky aktivovaný balík Mini CZ s kanálmi Nova International, Prima Plus, ČT1, ČT2, ČT24 a ČT:D/art za 1 € mesačne.

markíza
zdroj fotografie: LinkedIn

Nenechaj si ujsť
Privítaj Markízu späť na anténe! Naladíš si ju u jedného operátora, no nie zadarmo

Ak by ale niekto bažil po vyradených slovenských kanáloch, tie si môže dokúpiť za 2 € mesačne. Balík sa volá Mini SK a obsahuje programy Markíza, Doma Dajto, JOJ, Plus, RiK a Wau. Keďže budú zákazníci, buď nútení si priplatiť, alebo vydržať bez spomínaných kanálov, vzniká im právo odísť od Satra počas viazanosti aj bez sankcií. Zákazníci o to môžu požiadať do konca júla. Satro pritom nie je prvý operátor, ktorý si za JOJku a Markízu začal pýtať viac. Koncom marca totiž preradilo DSi Data kanály Markíza HD, Doma HD, Dajto HD, JOJ HD, Plus HD, Wau HD, Prima Plus HD a Nova International HD do balíka SK&CZ HD, za ktorý si pýta 1,5 € mesačne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú