Veľká májová aktualizácia systému Windows 10 so sebou prináša aj jeden podivuhodný problém, ktorý má však triviálne riešenie. 

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Občas sa stane niečo, čo sa nevyvíja podľa našich predstáv. Svoje by o tom vedeli povedať veľké technologické spoločnosti, kde aj drobná chyba môže spôsobiť veľké následky s nemalým dopadom pre používateľov. Pred problémom momentálne stojí aj spoločnosť Microsoft, ktorej používatelia hlásia problém s nadchádzajúcou májovou aktualizáciou – informuje The Verge.

Blokovanie aktualizácie na vybraných zariadeniach

Problém pri aktualizácií vzniká v prípade, ak je k počítaču pripojené nejaké externé úložné zariadenie. Môže to byť disk, USB kľúč či pamäťová karta. Ak sa v tomto prípade vykoná aktualizácia, tak počas nej sa môže jednotke priradiť iný oddiel.

Ak mal napríklad USB kľúč pred inštaláciou priradené písmeno D:, tak po nej to môže byť Z:. Bežný používateľ si to možno nevšimne, no pre veľké spoločnosti by to mohlo predstavovať problém. Navyše takáto zmena oddielu môže postihnúť aj interné disky.

Microsoft

Z tohto dôvodu Microsoft pozastavil aktualizáciu pre všetky zariadenia, ktoré majú pripojené nejaké externé médium. V takomto prípade sa používateľovi zjaví výstražná hláška, že aktualizáciu nie je možné nainštalovať – informuje Microsoft na svojom blogu. Riešenie je však veľmi jednoduché. Stačí odpojiť od počítača všetky externé zariadenia, aktualizáciu znovu spustiť a všetko bude fungovať tak ako má.

Prečítaj si tiež
Legendárna aplikácia z Windowsu ostáva medzi nami. Microsoft na ňu ešte nezanevrel

Zatiaľ však ani samotná aktualizácia nie je oficiálne dostupná pre všetkých používateľov. Vyriešenie tohto problému sa očakáva až v nasledujúcej aktualizácie a účastníci Insider programu budú mať riešenie dostupné od zostavy 18877. Zaujímavé je, že napriek miliónom testerov po celom svete, tak ani jednému z nich sa nepodarilo na tento problém prísť.

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak