Microsoft vydal pred pár dňami svoju novú aktualizáciu, ktorá priniesla vylepšenia pre Windows Sandbox či nový svetlý motív. Ako už však v týchto prípadoch býva zvykom, ani tentokrát sme sa v novom update nevyhli niekoľkým zásadným problémom, ktoré môžu ovplyvniť fungovanie zariadení. Potešenie z novej aktualizácie strieda rozhorčenie používateľov, ktorým môže májová aktualizácia priniesť aj podľa Microsoftu niekoľko zásadných chýb.

Najnovšia aktualizácia pre Windows 10 s označením verzie 1903 je po niekoľkotýždňovom testovaní oficiálne vonku a pomaly sa začína šíriť na všetky zariadenia s týmto operačným systémom. Používatelia, ktorí ju ešte nedostali, však zrejme o veľa neprišli, ba práve naopak, mohli sa vyhnúť nepríjemným problémom, ktoré vo svojich dokumentoch potvrdil aj Microsoft, informuje Windows Latest.

Zobraziť celú galériu (0)
Windows Love/YouTube

Nenechaj si ujsť
Vo Windows 10 objavili ďalšie bezpečnostné chyby. Zatiaľ sa proti nim nedá brániť

Májová aktualizácia totiž so sebou priniesla aj niekoľko vážnych nedostatkov, ktoré môžu spôsobovať problémy s displejom, zvukom či pripojením Bluetooth a ďalšími funkciami počítačov. Celý zoznam sa z prvých zopár chýb postupom času rozšíril na celkovo 12 potvrdených problémov, s ktorými sa po aktualizovaní môžu používatelia stretnúť.

Problém s jasom obrazovky

Táto chyba sa má týkať prevažne zariadení s drivermi od Intelu. Obrazovka údajne nereaguje na zmenu jasu v nastaveniach alebo cez klávesové skratky. Po zmene jasu potrebné reštartovať počítač.

Nefungujúce audio domáceho kina alebo slúchadiel s Dolby Atmos

Microsoft zároveň varuje používateľov pred ďalším problémom, kvôli ktorému sa môžu vyskytovať problémy so zvukom v slúchadlách a domácich kinách podporujúcich Dolby Atmos z Microsoft Store. Príčinou má byť nesprávne nakonfigurovaná licencia. Riešenie má byť podľa spoločnosti dostupné v polovici júna.

V profile používateľa sa objavujú duplicitné zložky a dokumenty

Microsoft však blokuje májovú aktualizáciu pre Windows 10 aj na zariadeniach, ktorých majitelia sa sťažovali na vytváranie duplicitných súborov a priečinkov v zložke používateľa.

Problém s hľadaním a pripojením zariadení cez Bluetooth

Spoločnosť zároveň zistila problémy s kompatibilitou niektorých driverov od spoločnosti Qualcomm a Realtek. Pre nápravu problému je potrebné nainštalovať aktualizovaný ovládač. V prípade driveru od Qualcommu musí byť inštalovaná verzia 10.0.1.11 a vyššia. Pre tých, ktorí majú driver Realtek je potrebné nainštalovať verziu 1.5.1011.0 a novšiu.

Strata Wi-Fi pripojenia

Niektoré staršie zariadenia môžu náhle stratiť pripojenie Wi-Fi kvôli driveru Qualcommu. Chybu by mal napraviť aktualizovaný ovládač výrobcu.

Chyba pri otváraní aplikácie Fotoaparát

Ďalší problém sa týka kamier Intel RealSense SR300 a Intel RealSense S200, ktoré po májovej aktualizácii po otvorení aplikácie Fotoaparát zobrazujú chybu „0XA00F4243“. Microsoft ponúka aj niekoľko riešení problému, no to potrvá iba do ďalšieho zapnutia počítača, kedy sa chyba objaví znova. Používateľom tak neodporúča inštalovať májovú aktualizáciu.

Zobraziť celú galériu (0)
Windows Love/YouTube

Zoznam problémov je však ešte dlhší a ostáva tak len dúfať, že sa nebude naďalej zväčšovať. Microsoft teraz musí intenzívne pracovať na náprave všetkých problémov. Pokiaľ sa niektorá z chýb môže týkať aj tvojho zariadenia, rozhodne neodporúčame nový májový update inštalovať. Spoločnosť by mala problémy opraviť už o niekoľko dní, v horších prípadoch o niekoľko týždňov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom