Po takmer štvorhodinovom mafiánskom epose The Irishman sa Netflix vracia k téme zločineckého podsvetia a predstavuje novú minisériu mapujúcu absolútnu kontrolu mafiánskych rodín nad americkou metropolou New York, informuje Collider,

Nová dokumentárna séria ponesie názov Fear City: New York vs. the Mafia a zavedie nás do New Yorku 70-tych rokov a zlatej mafiánskej éry.

Trojdielna miniséria sa zameria na päť veľkých newyorských rodín – Bonanno, Colombo, Gambino, Genovese a Luccese, a chápadlá organizovaného zločinu, ktoré siahali na najvyššie miesta spoločenského života.

Mafiánske rodiny ovládali súdy, políciu, odbory, prístavy, nemocnice i desiatky ďalších inštitúcií, kontrolu nad mestom mali vplyvní zločinci čisto vo svojich rukách. Seriál sa však nezameriava len na praktiky organizovaného zločinu, ale tiež enormnú snahu FBI o ich zosadenie, ktorá mala v teréne desiatky agentov v prestrojení.

Mravčia práca agentov a snaha FBI nakoniec vyústili v tzv. Mafia Commission Trial, najväčší súdny spor s organizovaným zločinom od čias Al Caponeho v krajine.

Seriálová novinka prostredníctvom rozhovorov, dobových nahrávok i doposiaľ nevidených archívnych záberov predstaví najdôležitejšie udalosti nechválne známej doby. Netflix chystananú true-crime sériu opisuje ako príbeh o vzostupe a páde najsilnejších rodín New Yorku a koniec zlatej éry mafie.

Fear City: New York vs. the Mafia produkčne zastrešia tvorcovia úspešne prijatého dokumentu Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer, ktorý mal v rámci streamovacej služby premiéru minulý rok. Všetky tri diely dokumentárnej novinky sa na Netflixe objavia už o týždeň, 22. júla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom