Mafia 4 príde až o niekoľko rokov, tvorcovia nechtiac potvrdili kľúčovú informáciu
V auguste minulého roka štúdio Hangar 13 na veľkú radosť fanúšikov konečne potvrdilo nový diel populárnej hernej série Mafia. Aj keď vývojári na hre usilovne pracujú, Mafia 4 je od vydania stále vzdialená ešte niekoľko rokov.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okne
Kedy príde?
Ako informuje Twisted Voxel, vývojárske štúdio zverejnilo novú pracovnú ponuku týkajúcu sa bližšie nešpecifikovanej hry, ktorá sa aktuálne nachádza v predprodukčnom štádiu.
Keďže Hangar 13 od založenia v roku 2014 pracuje výhradne na sérii Mafia, nie je ťažké uhádnuť, že novou hrou je práve chystaný štvrtý diel značky. Predprodukčná fáza však zároveň znamená, že hra je od vydania vzdialená ešte roky a tak skoro si ju nikto z nás nezahrá.
Dobrou správou naopak je, že Mafia 4 bude s istotou postavená na jednom z najlepších enginov súčasnosti – Unreal Engine 5. Predchádzajúci diel kvôli zlej optimalizácii a zastaralej grafike čelil ostrej kritike, tento problém by tak pri novom diele mohol odpadnúť.
Zahráme si za Dona Salieriho?
O zasadení Mafia 4 sa zatiaľ nevie vôbec nič, známy herný insider Nick Baker v jednom z podcastov hovorí, že nový diel série sa pozrie na minulosť i rodinu Dona Salieriho a najmenej malá časť príbehu sa má odohrávať na Sicílii na prelome 19. a 20 storočia.
Podľa Bakera sa nová Mafia hrateľnosťou priblíži skôr k prvým dvom dielom a má ísť o priamočiarejšiu skúsenosť, než akú v roku 2016 ponúkla prijatá Mafia 3. Tá od kritikov i samotných hráčov zaznamenala negatívne ohlasy, kvôli slabým predajom sa dokonca hovorilo o konci celej hernej série.
Don Salieri patril ku kľúčovým postavám príbehu prvej Mafie z roku 2002 a bol šéfom významnej kriminálnej organizácie vo fiktívnom meste Lost Heaven. Ak by sa informácie potvrdili, Mafia 4 by bola prequelom k prvému a najpopulárnejšiemu dielu z roku 2002.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneČítajte viac z kategórie: Hry
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Najkrajšia novinka súčasnosti ohuruje ďalším videom. Ukazuje príbeh aj monštrá

Masívny únik GTA VI. Odhalili mapu aj hrateľnosť, vraj ide o pomstu

Vyšla pred 14 rokmi, vlani zarobila takmer miliardu. Nestarnúcu mobilnú hru ľudia stále milujú

Toto nemyslia vážne. Herné konzoly na Slovensku masívne zdražujú o stovky eur

Legendárna vesmírna stanica otvorila dvere bežným ľuďom. Takto sa tam dostaneš aj ty
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Už 80 týždňov patrí medzi najsledovanejšie filmy. Akčné prekvapenie 2025 neprestáva udivovať
- Za 2 eurá 1 500 filmov. Unikátna služba na Slovensku ponúka akciu s doživotnou zľavou
- Vedci zmrazili optické vlákno na -196 °C. Zvuk a svetlo reagovali prekvapivo
- Rozobrali ho do skrutky. Brutálny čínsky hybrid s výkonom 1 381 koní odhalil svoje tajomstvo
- Kórejci vytiahli eso proti lacnej Číne. Ich nový elektromobil má 650 km dojazd a stojí okolo 15 000 eur
-
- Už 80 týždňov patrí medzi najsledovanejšie filmy. Akčné prekvapenie 2025 neprestáva udivovať
- Za 2 eurá 1 500 filmov. Unikátna služba na Slovensku ponúka akciu s doživotnou zľavou
- Vedci zmrazili optické vlákno na -196 °C. Zvuk a svetlo reagovali prekvapivo
- Rozobrali ho do skrutky. Brutálny čínsky hybrid s výkonom 1 381 koní odhalil svoje tajomstvo
- Kórejci vytiahli eso proti lacnej Číne. Ich nový elektromobil má 650 km dojazd a stojí okolo 15 000 eur
-
- Volkswagen prekvapil cenou. Nový hybrid prejde 160 km na elektrinu a stojí 11 500 €
- Veľký míľnik pre Slovensko. Po 36 rokoch spustili výrobu ťažkej techniky, zákazník je tajný
- Ešte väčší hit, ako sa čakalo. Netflix ovládol nový film, pomohla mu virálna kampaň
- Horúčavy budú ešte krutejšie. Vedci prehliadli zhoršujúci sa problém
- Za 2 eurá 1 500 filmov. Unikátna služba na Slovensku ponúka akciu s doživotnou zľavou
