Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V auguste minulého roka štúdio Hangar 13 na veľkú radosť fanúšikov konečne potvrdilo nový diel populárnej hernej série Mafia. Aj keď vývojári na hre usilovne pracujú, Mafia 4 je od vydania stále vzdialená ešte niekoľko rokov.

Kedy príde?

Ako informuje Twisted Voxel, vývojárske štúdio zverejnilo novú pracovnú ponuku týkajúcu sa bližšie nešpecifikovanej hry, ktorá sa aktuálne nachádza v predprodukčnom štádiu.

Keďže Hangar 13 od založenia v roku 2014 pracuje výhradne na sérii Mafia, nie je ťažké uhádnuť, že novou hrou je práve chystaný štvrtý diel značky. Predprodukčná fáza však zároveň znamená, že hra je od vydania vzdialená ešte roky a tak skoro si ju nikto z nás nezahrá.

Dobrou správou naopak je, že Mafia 4 bude s istotou postavená na jednom z najlepších enginov súčasnosti – Unreal Engine 5. Predchádzajúci diel kvôli zlej optimalizácii a zastaralej grafike čelil ostrej kritike, tento problém by tak pri novom diele mohol odpadnúť.

Zahráme si za Dona Salieriho?

O zasadení Mafia 4 sa zatiaľ nevie vôbec nič, známy herný insider Nick Baker v jednom z podcastov hovorí, že nový diel série sa pozrie na minulosť i rodinu Dona Salieriho a najmenej malá časť príbehu sa má odohrávať na Sicílii na prelome 19. a 20 storočia.

Podľa Bakera sa nová Mafia hrateľnosťou priblíži skôr k prvým dvom dielom a má ísť o priamočiarejšiu skúsenosť, než akú v roku 2016 ponúkla prijatá Mafia 3. Tá od kritikov i samotných hráčov zaznamenala negatívne ohlasy, kvôli slabým predajom sa dokonca hovorilo o konci celej hernej série.

Don Salieri patril ku kľúčovým postavám príbehu prvej Mafie z roku 2002 a bol šéfom významnej kriminálnej organizácie vo fiktívnom meste Lost Heaven. Ak by sa informácie potvrdili, Mafia 4 by bola prequelom k prvému a najpopulárnejšiemu dielu z roku 2002.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú