banner-iphone-7Apple podľa analytika chystá pre svoje MacBooky tento rok nemalý refresh. Dostanú nové procesory od Intelu a väčšiu operačnú pamäť RAM. 

Očakáva sa, že MacBook Pro dostane najnovšie procesory siedmej generácie od Intelu, teda tie s kódovým označením Kaby Lake. Pribudnúť by mala aj nová verzia MacBooku Pro, ktorá bude vybavená až 32 GB RAM-kou. Nezabudne sa ani na MacBooky s 12-palcovým displejom, ktoré taktiež dostanú Kaby Lake procesory a dvojnásobnú pamäť RAM (z pôvodných 8 GB až na 16 GB). Podľa analytika zo spoločnosti KGI Securities, aktualizovaný MacBook Pro s 13-palcovým a 15-palcovým displejom sa dostane do masovej výroby začiatkom tretieho štvrťroka (v júli alebo auguste).

Apple MacBook Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

apple-macbook-pro-nahlad
zdroj fotografie: TechCrunch

Ich zvyšná výbava sa podstatne nezmení a aj naďalej budú dostupné modely so 16 GB RAM pamäťou. Pri 15-palcovej verzii by však mal pribudnúť nový model so zväčšenou operačnou pamäťou. Narozdiel od slabších modelov, tento vstúpi do masovej výroby pravdepodobne až začiatkom štvrtého štvrťroka (v októbri).

TIP: MacBook Pro si v recenziách nevedie príliš dobre, opäť sa prejavila problémová batéria

mi-notebook-vs-macbook-air-suboj-foto(10)
zdroj fotografie: Dgtle

Apple tvrdil, že za 16 GB limit RAM súčasných MacBookov môžu problémy s batériami. Nové energeticky úspornejšie procesory by ale mohli byť riešením. Ďalšou dobrou správou je zníženie cien. Presne tak, podľa analytika budú tohtoročné MacBooky cenovo dostupnejšie a najlacnejší 13-palcový model sa dostane približne niekde na cenu súčasného MacBooku Air. Nové 12-palcové MacBooky by mali byť predstavené ešte pred MacBookmi Pro, a to začiatkom druhého kvartálu (v apríli). Verzia s 8 GB RAM by mala ostať, no do ponuky pribudne verzia s väčšou, 16 GB RAM pamäťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP