Z produkcie malého tímu a tvorcu Erica Blumricha vzniká hra, ktorá ponúkne mix sci-fi, alternatívnej histórie a záhadnosti, informuje Unilad. V hre Peace Island sa hráč ocitá na ostrove a v mačacích stopách musí vyriešiť záhadu zmiznutia ľudí, pričom zažije jedinečnú atmosféru a odlišné deje.

Vývojári v malom štúdiu sa rozhodli vytvoriť azda najmenej tradičnú indie hru tohto roka, keď stavili na riešenie záhad pomocou mačacích avatarov. Presne tak. V hre totiž nenájdeme žiadneho človeka a všetky úlohy musí riešiť gang 9 mačiek. Podľa vývojárov sa hráč dočká príbehov s rôznymi dejmi, aby vyriešil kľúčovú otázku, kam sa podeli ľudia?

Mačací gang musí rozlúsknuť veľkú záhadu

Hra je momentálne stále vo vývoji a štúdio zbiera financie na jej produkciu aj prostredníctvom crowfundingovej kampane na Kickstarteri, kde sa podarilo doteraz vyzbierať viac ako 13 000 €, informuje Ladbible. Hráči sa však vo výsledku dočkajú otvoreného sveta, v ktorom budú z mačacej perspektívy riešiť záhadu zmiznutia ľudí. Tí sa jedného dňa jednoducho „vyparili“ a skupina 9 štvornohých domácich miláčikov zisťuje či je ich návrat vôbec potrebný.

Zobraziť celú galériu (2)
Peace Island ponúkne hráčom jedinečné spracovanie a príbehy, v ktorých musí gang mačiek riešiť veľkú záhadu. Zdroj: ericblumrich.info

Nenechaj si ujsť
Minister chválil šikovného pilota, ktorý zachránil lietadlo. Pomýlil si ale video z GTA 5 s realitou

Peace Island pritom ponúka prostredie bez akéhokoľvek náznaku agresivity a pomocou interaktívneho hrania sa hráč stretne aj s trochou sci-fi. Práve táto hra sa netradičným spôsobom snaží opäť priniesť do herného priemyslu trocha emócií a kreativitu v časoch, kedy je väčšina titulov zameraná na monetizáciu a ťahanie peňazí z vreciek hráčov. Hra by mala byť už v budúcom roku dostupná pre PC, Mac, ale aj virtuálnu realitu Oculus VR.

Zobraziť celú galériu (2)
Hráči budú môcť skúmať otvorený svet z pohľadu mačiek. Zdroj: ericblumrich.info

Riešenie záhady s mačacími avatarmi tak bude rozhodne jedinečným herným zážitkom, ktorý do hry vtiahne nielen milovníkov mačiek, ale aj každého fanúšika mysterióznych hier. Vývojári taktiež zverejnili svoj pokrok vo vývoji a ukázali porovnanie hry spred roka a dnes. Všetko nasvedčuje tomu, že už o niekoľko mesiacov uvidíme na trhu v skutku netradičný titul, ktorý sa pokúsi prilákať hráčov svojim jedinečným spracovaním.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP