Hry v posledných rokoch ponúkajú už tak premakanú grafiku, že niekedy naozaj vyzerajú, ako keby sa odohrávali v reálnom svete. GTA 5 síce veľmi silno pripomína „reálny život“, no pomýliť si video z tejto hry so skutočnosťou, to sa len tak niekomu nepodarí.

Pakistanský minister Khurram Nawaz Gandapur je však výnimkou, ten si totižto myslel, že video z GTA je skutočnosť a na svojom Twitteri, kde video zdieľal, pochválil pilota za skvelý manéver, informuje portál BGR.

Na videu z hry bolo zachytené lietadlo Airbus A380, ktoré sa pokúšalo pristáť na pristávacej dráhe, no v tom momente mu do cesty vošiel tanker. Lietadlo na to zareagovalo tak, že sa začalo dvíhať a vyhlo sa zrážke.

Khurram už tento príspevok zo svojho Twitteru odstránil, pretože široká verejnosť okamžite pochopila, že sa jedná o video z hry a ministrovi to dali pocítiť. Na druhej strane sa mu ani veľmi nemôžeme čudovať. Predsa len, pre ľudí, ktorí vôbec nehrávajú hry a ani len netušia, ako ďaleko sa herný priemysel nachádza a akú grafiku dnes dokážu hry ponúknuť, môže byť takéto video mätúce.

Čo si však ale na videu mohol všimnúť, je popis samotného videa, kde na diváka zo všetkých strán kričí, že video je z GTA 5 a na svoj kanál ho pridal používateľ s nickom The UiGamer.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom