Automobilový výrobca Lucid Motors je v oblasti výrobu luxusných elektromobilov patentovaným hráčom. Tento rok spoločnosť získala ocenenie na udalosti World Luxury Car Award 2023 s elektromobilom Lucid Air. V súčasnosti však predstavili luxusné elektrické SUV Lucid Gravity, ktoré definuje dokonalosť.

Dlho očakávané SUV Gravity od Lucid Motors stavia na inováciách, ktoré sme prvýkrát videli v sedane Lucid Air. Výsledkom je luxus bez kompromisov –  vysoko výkonné vozidlo s priestorom až pre sedem ľudí a predpokladaným dojazdom viac ako 700 km. Výroba má začať koncom roka 2024. Pre porovnanie, je to o viac ako 150 km viac ako Tesla Model X s najdlhším dosahom.

Lucid Gravity
Lucid Motors

Elektrická elegancia na kolesách

Výber dizajnu exteriéru je dôkazom spojenia estetiky a užitočnosti. Zameranie sa na efektivitu viedlo k cieľovému koeficientu odporu vzduchu nižšiemu ako 0,24, čo je aerodynamický profil, ktorý neprekonávajú ani ostatné trojradové SUV.

Kabína ponúka priestranné sedadlá s pridaným pohodlím sedadiel druhého a tretieho radu, ktoré sa dajú sklopiť do vodorovnej polohy. Posuvné sedadlá v druhom rade sa dokonca kombinujú s integrovanými stolíkmi pre ešte väčšie pohodlie.

Gravity prichádza s úplne novou platformou integrovanou s ultrakompaktnou technológiou pohonu, vrátane najvýkonnejších elektromotorov. 900-voltová architektúra umožní vysoké rýchlosti nabíjania, pravdepodobne až 300 kW vzduchu. Zrýchlenie z 0 na 96 km/h zvládne za menej ako 3,5 sekundy.

Lucid Gravity
Lucid Motors

Ako uvádza výrobca, elektromobil dbá na tzv. „zero gravity“ – vylepšenia vzduchového odpruženia, ktoré sa prispôsobuje rôznym potrebám terénu a zaisťuje plynulú a pohodlnú jazdu na akomkoľvek povrchu.

Vpredu je 34-palcový zakrivený displej, ktorý pokrýva väčšinu palubnej dosky, s veľkou sekundárnou obrazovkou dole, v ktorej sú umiestnené všetky hlavné funkcie vozidla. Oproti sedanu Air ide o výrazné rozhrania. Výrobca bude samozrejme pokračovať v zlepšovaní svojho softvéru vo vozidle. Cenovka by mala začínať pod 80-tisíc eur, uvádza Top Gear.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú