Jedným z najúspešnejších filmov na Netflixe posledných dní je rozhodne akčný titul Extraction, s Chris Hemsworthom v hlavnej úlohe. Film videlo za posledné dni rekordné množstvo divákov a podľa portálu Filmtoro, producent a režisér Joe Russo potvrdil ďalší diel.

Extraction vyšiel na streamovacej službe len nedávno a pozreli sme sa na ňu aj v našej recenzii. Vychvaľovali sme v nej podanie akčných scén, sympatický výstup Hemswortha ale najmä vynikajúcu prácu s kamerou.

Na druhej strane sme sa aj my zhodli s väčšinou kritikov, že príbehová stránka akčného titulu nepatrí medzi najsilnejšie zbrane, na čo sme však pri filme ako celku v podstate zabudli.

Doteraz ho video takmer 90 miliónov divákov, čo je extrémny úspech, najmä ak zoberieme na zreteľ, že podobné žánrovky, kde je hlavným cieľom podať treťotriedny príbeh na úkor špičkovej akcie zažili vrchol slávy takmer pred dvomi dekádami.

Filmár Joe Russo, známy aj ako režisér Avengers: Endgame, špekulácie o pokračovaní rázom potvrdil a pri pohľade na podstatu prvého filmu, dej bude pravdepodobne zasadený pred udalosti tohtoročného Extraction.

Podľa všetkého Russo usilovne pracuje na scenári, ktorý následne plánuje predstaviť Chrisovi Hemsworthovi. Potom už je iba na ňom, či filmárovi kývne, no vzhľadom na jeho vysokú aktivitu na sociálnych sieťach sa o chuť pokračovať obávať nemusíme.

Pokračovanie Extraction by sme radi videli už v druhej polovici budúceho roka, no keďže produkcia je ešte len v štádiu plánovania, rok 2022 vyzerá podstatne reálnejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom