Známa módna značka Louis Vuitton predstavila svoje luxusné inteligentné hodinky Tambour Horizon. Ako sa dalo čakať, cena za tento módny skvost bude ozaj mastná.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Francúzska módna značka sa rozhodla vstúpiť do segmentu s luxusnými chytrými hodinkami napriek tomu, že tento koncept je nám už známy zo spoločností ako sú TAG Heuer, Montblanc alebo Movado. Louis Vuitton svoj počin nazval Tambour Horizon a ako sa dalo čakať, vypýta si zaň veľmi slušnú sumu. Ich cena začína na hodnote takmer 2 300 € a môže sa vyšplhať až na sumu 2 950 €. Napriek tejto mastnej cenovke je potrebné povedať, že tieto hodinky vyzerajú skutočne veľmi luxusne.


zdroj fotografie: Louis Vuitton

Hardvér ukrytý v luxusných materiáloch

Tambour Horizon prichádzajú s 1,2-palcovým AMOLED displejom s jasnými a žiarivými farbami. Zákazník má na výber z vyše 60 rôznych dizajnových vzorov prednej strany v okolí displeja. Zadná strana hodiniek sa bude dodávať v troch rôznych variantoch, a to s brúsenou, nehrdzavejúcou a čiernou oceľou. Priemer konštrukcie hodiniek je 42 mm a hrúbka 12,5 mm.


zdroj fotografie: Screenshot/Video/Louis Vuitton

Okrem toho, Tambour Horizon prichádzajú s 300 mAh batériou, 512 MB operačnou pamäťou a 4 GB vnútorným úložiskom. Hodinky bežia bežať na systéme Android Wear 2.0 s množstvom inteligentných funkcií, samostatným obchodom s aplikáciami a dvoma exkluzívnymi aplikáciami dostupnými len pre značku Louis Vuitton. Jedna sa nazýva City Guides a ide o kontextovú aplikáciu, ktorá vie, v ktorom meste sa používateľ nachádza, takže vie pomôcť vyhľadať najbližšie reštaurácie a pamiatky. Ďalšou je cestovná aplikácia, ktorá je schopná poskytnúť používateľovi rôzne informácie o ceste, ako je napríklad čas odletu lietadla či dokonca to, ktorú odletovú bránu by mal použiť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.