Myši zo série Logitech MX master sú jedny z najlepších, aké na trhu zoženieš. Spoločnosť teraz predstavila jej tretiu generáciu, MX Master 3, ktorá prvenstvo tejto série potvrdzuje, a prichádza s balíkom nových vylepšení, píše The Verge.

Populárna séria myší od známeho výrobcu PC komponentov, Logitech MX Master, je späť s novou generáciou. MX Master 3 si udržuje všetko, čo predošlá verzia spĺňala, no pridáva k tomu viacero nových vylepšení. Mechanické koliesko myši nahrádza nový elektromagnetický systém, ktorý spoločnosť nazvala „Magspeed“, a prináša 2 rôzne režimy používania.

Postupné scrollovanie, ktoré ponúka väčší odpor, presnosť a rýchlejší tichý režim, umožňujúci koliesku voľné pretáčanie, ktoré je ešte plynulejšie a tichšie ako na predchádzajúcom modeli MX Master 2S. Koliesko je tiež vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je na dotyk príjemnejšia než gumová vrstva na staršom modeli.

Prispôsobiteľné funkcie bočných tlačidiel

Logitech pracoval na vylepšení bočných tlačidiel, ktoré neslúžia iba na zvyčajné predvolené prepínanie ďalej a späť, ale automaticky menia svoju funkciu podľa toho, aký program používaš. Napriek tomu, že ich stále môžeš používať v prehliadačoch ako predtým, v programoch na tvorbu dokumentov, ako napríklad Microsoft Word, slúžia na opravu chýb. S ich nastavením a preferenciami sa, samozrejme, vieš pohrať aj v softvéri Logitech Options, píše Engadget.

Zobraziť celú galériu (7)
Nový MX Master 3 / Zdroj: Logitech

USB-C a skvelá výdrž batérie

Podobne ako predchodca ponúka MX Master 3 presný 4 000 DPI senzor, ktorý je možné používať na akomkoľvek povrchu vrátane skla, Bluetooth alebo Logitech Unifying USB na pripojenie k zariadeniu, rýchle prepínanie medzi tromi obrazovkami a výdrž batérie až 70 dní. Logitech však pri novom modeli konečne prešiel na nabíjanie z Micro USB na USB-C konektor, čo bolo jedným z hlavných nedostatkov predošlej generácie.

Zobraziť celú galériu (7)
Klávesnica Logitech MX Keys / Zdroj: Logitech

Nenechaj si ujsť
Vynálezca USB prezradil dôvod, prečo nenavrhol reverzibilný konektor

Spolu s MX Master 3 predstavil Logitech aj novú klávesnicu MX Keys, ktorá podporuje Bluetooth alebo Logitech Unifying USB prijímač, a je taktiež napájaná cez USB-C. Podľa spoločnosti by mala klávesnica vydržať až 10 dní so zapnutým podsvietením, ktoré, mimochodom, obsahuje pohybový senzor a klávesnica sa tak rozsvieti iba pri písaní, alebo vydrží 5 mesiacov bez podsvietenia.

Žiadny lacný špás

Obe novinky od Logitechu majú štartovaciu cenovku 109 € a budú dostupné už tento mesiac. V danej kategórii však ide o jedny z najlepších kúskov, aké na trhu zoženieš.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom