Od predstavenia nového Xiaomi Mi6 ubehol ešte len mesiac, za ktorý si stihol vyslúžiť mnoho chvály, avšak i kritiky. Menej známemu výrobcovi Little Pepper sa ho už aj dokonca podarilo úplne okopírovať. 

Klon Mi6-ky sa volá Little Pepper V9 a disponuje výrazne horšou výbavou. Zadná strana v modrom prevedení je po bokoch zahnutá, nájdeme na nej duálny fotoaparát a snímač odtlačkov prstov na prednej strane pod displejom. Tu však podobnosti končia. Displej je trochu väčší, keďže jeho uhlopriečka činí 5.5-palcov a rozlíšenie FullHD. O poznanie horšie je na tom hlavne výkonová stránka. Pomyselným mozgom zariadenia je štvorjadrový procesor MediaTek MT6737CT, ktorému sekunduje 3 GB pamäť RAM a 32 GB úložisko.

little pepper v9
zdroj fotografie: it.enorth.com.cn

Pre fotenie slúžia dva 16 MPx snímače na zadnej strane a jeden 5 MPx snímač pre selfies. V9-ku poháňa akumulátor o kapacite 3000 mAh. Poslednými známymi špecifikáciami je DualSIM podpora a operačný systém YunOS založený na Androide. Bohužiaľ, zmienka o cene či dostupnosti zatiaľ nepadla. Vzhľadom na dané špecifikácie však môžeme očakávať, že sa bude predávať za tretinu, ba dokonca štvrtinu z oficiálnej ceny Xiaomi Mi6. Opäť teda môžeme povedať, že Číňania kopírujú Číňanov.

Nenechaj si ujsť
Od posledného zlacnenia Xiaomi Mi6 prešlo len niekoľko dní, no jeho cena je opäť nižšia. Kam až zájdu e-shopy takýmto tempom?

Little Pepper V9
zdroj fotografie: it.enorth.com.cn

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú