banner-galaxy-a3-a5Definitívne zbohom nám dá CyanogenMOD už budúci týždeň, kedy sa svetom začnú rozmáhať nové zostavenia komunitného systému už pod označením LineageOS. Zánik niekdajšieho kráľa medzi alternatívnymi systémami tak bude nadobro dokonaný. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Našťastie, pre mnohých sa situácia ani zďaleka nemení a okrem nového názvu sa skvelé funkcie systému zachovali. Až na menšie dizajnové úpravy to teda bude takmer totožný systém. Momentálne je plne pripravených cez 80 zariadení, ktoré budú bežať na staršom Androide Marshmallow, no aj na novom Nougate. Ak si budeš chcieť systém stiahnuť, môžeš tak urobiť na tomto odkaze, kde sa bude nachádzať kompletný zoznam podporovaných zariadení.

LineageOS
zdroj fotografie: The Android Soul

TIP: Svetovo preslávená komunitná ROM CyanogenMOD taktiež končí! Náhrada je ale na ceste

Opäť treba očakávať, že zostavenia budú zo začiatku najmä experimentálne s menšími chybičkami krásy. Zástupcovia projektu taktiež odporúčajú čistú inštaláciu novej ROM, no prejsť sa dá aj z CM 13/14.1, i keď v tomto prípade nie je garantované správne fungovanie. Nesmierne cenená je aj pomoc dobrovoľníkov, ktorí pomôžu novému projektu prinavrátiť slávu jeho predchodcu. A čo ty, vyskúšaš budúci týždeň zbrusu nový LineageOS?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]