banner-oneplus-3
Len včera sme vám priniesli článok o zdrvujúcom ukončení činnosti spoločnosti Cyanogen. Sprvu to vyzeralo tak, že tieto prekvapivé novinky nebudú mať žiaden negatívny dopad na najpopulárnejšiu Custom ROM dostupnú pre smartfóny so systémom Android. Opak je však pravdou a rok 2016 nám tak dáva ďalšiu a veríme, že poslednú ranu pod pás.

Pravdou je, že len zopár dní dozadu by si takmer nikto netrúfol tvrdiť, že CyanogenMod čo nevidieť prestane existovať. Ako to však býva, život je skutočne nevyspytateľný a nikdy nevieme, čo nám prinesie. Toto pravidlo sa dokonale uplatnilo aj pri dnešnej zdrvujúcej správe, ktorá informuje o definitívnom pochovaní už spomínaného CyanogenMOD. Napriek tejto nešťastnej novine však nie je dôvod na smútok, pretože odkaz tohto priam legendárneho systému zostane medzi nami naďalej. Postará sa o to LineageOS, ktorý má byť priamou náhradou pre bledomodrého veterána.

OnePlus 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Za týmto novovytvoreným pojmom stojí samotný zakladateľ spoločnosti Cyanogen, Steve Kondik. Ten však zároveň stojí aj za ukončením činnosti jeho spoločnosti, a teda aj za pochovaním populárneho CM-ka. Len zopár hodín dozadu bola z internetu odstránená aj doména cyanogenmod.org, ktorá však pred svojim ukončením stihla ponúknuť ešte jednu zaujímavú informáciu. Podľa tejto správy prekvapí LineageOS okrem zmeny názvu viacerými zásadnými novinkami, pričom by sme sa opäť mali dočkať kvalitných a spoľahlivých zostavení.

Tento záverečný príspevok taktiež objasňuje dôvody, ktoré stoja za touto prekvapujúcou zmenou. Spoločnosť Cyanogen má údajne značku CyanogenMOD naďalej vo svojom vlastníctve a ukončenie činnosti by tak mohlo spôsobiť neočakávané komplikácie, ktoré by bránili komunite v ďalšom používaní tohto označenia. Stále nám ale chýba zopár zásadných dielikov do celej skladačky o pripravovanom LineageOS. Nepoznáme všetky mená, ktoré sa na tomto projekte podieľajú a rovnako nie sú známe ani novinky, ktoré tento systém ponúkne. Viac by sme sa však mohli dozvedieť už vo štvrtok, kedy vedúci projektu plánujú odhaliť prvé detaily.

TIP: Spoločnosť Cyanogen ukončí svoju púť 31. decembra!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP