Klasické taxislužby postupne nahrádzajú rôzne alternatívy, pri ktorých si odvoz jednoducho objednáš prostredníctvom mobilnej aplikácie, v ktorej vidíš predpokladanú sumu, čas jazdy a hlavne môžeš zaplatiť online kartou. Jednou takouto spoločnosťou je aj Liftago, český startup, ktorý pôsobí aj na Slovensku a ktorý zavádza novinku, aká tu ešte nebola.

Ak chce niekto prevádzkovať taxislužbu, tak je zo zákona povinný maž uzatvorené poistenie, ktoré kryje cestujúcich a vodiča v prípade škodovej udalosti. Liftago však začiatkom februára prinieslo v spolupráci s poisťovňou UNIQA špeciálny druh poistenie, ktorý je nad rámec štandardného poistenia a kryje pasažierov až do výšky 35 miliónov Kč na osobu (1,36 milióna eur).

Zatiaľ len v Česku, nevylučuje sa však ani zavedenie na Slovensku

Poistenie platí automaticky pre firemné aj súkromné jazdy vo všetkých deviatich mestách v Českej republike. Dobrou správou je, že týmto krokom sa nenarúša cena za jazdu , nakoľko extra poistenie platí priamo spoločnosť Liftago.  „Toto je jeden z kroků, kterým jako česká digitální platforma můžeme dále přispět ke zlepšení kvality služeb moderní taxislužby.

Bylo by ale lepší, kdyby se pojištění pasažérů stalo dříve nebo později standardem u všech zprostředkovatelů. Zde nám právě UNIQA dokázala vyjít vstříc unikátním produktem pro digitální službu našeho typu,” uvádza pre FonTech.sk CEO spoločnosti Ondrěj Krátky.

Prečítaj si tiež
Príchod Uberu späť na Slovensko je na spadnutie. Objavili sa výrazné kroky od spoločnosti

Táto extra služba je dostupná zatiaľ len na území Českej republiky, no nakoľko Liftago pôsobí aj na území Slovenska, kontaktovali sme spoločnosť s otázkou, či sa niečo podobné plánuje aj u nás. Ondrěj Krátky sa vyjadril, že podobný krok plánuje aj v rámci slovenského trhu, no nakoľko sú len v Bratislave a zatiaľ len ako sekundárny hráč, tak sa v prvom rade sústredia na rast a zvýšenie povedomia samotnej služby. Stále sú však zákazníci chránení zákonným poistením, ktoré musí mať každý vodič služby Liftago.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom