Lidl si pre svojich zákazníkov pripravil dve koncoročné technologické novinky – samoobslužné pokladnice a elektronické cenovky. Cieľom diskontného reťazca je zabezpečiť ešte lepšiu zákaznícku skúsenosť a umožniť komfortnejší a rýchlejší nákup.

Prvých šesť samoobslužných pokladníc sprevádzkoval Lidl v predajni v bratislavskom obchodnom centre Vivo. V najbližších týždňoch a mesiacoch pribudnú v ďalších desiatkach predajní, primárne v tých zákaznícky najvyťaženejších.

Hlavnou výhodou takýchto pokladníc je ich samoobslužnosť a vhodné sú najmä pre zákazníkov s menším nákupom. Svoj nákup si zákazník sám naskenuje veľmi rýchlo, jednoducho a pohodlne. Robíme všetko pre to, aby takýto komfort mali všetci naši zákazníci,“ povedal Pavol Černek, vedúci úseku organizácie predaja v Lidli.

Nasadenie samoobslužných pokladníc je súčasťou záväzku diskontu obslúžiť zákazníkov čo najrýchlejšie. Rýchly, ale pritom pohodlný nákup všetkého potrebného je dôležitý vždy, obzvlášť však v súčasnej pandemickej situácií. Ďalšou inováciou sú elektronické cenovky. Diskont ich postupne nasadzuje pri sortimente ovocia a zeleniny.

Boli sme jednou z prvých Lidl krajín, ktoré sa začali zaoberať nasadením tejto novinky a do konca obchodného roka budeme mať elektronické cenovky vo všetkých našich predajniach.

Takéto cenovky fungujú podobne ako čítačky kníh, na báze elektronického papiera. Sú dobre čitateľné a nespotrebúvajú takmer žiadnu energiu. Zavedením elektronických cenoviek ušetríme ročne 12 ton papiera,“ vysvetlil IT riaditeľ Lidla Miroslav Jaššo.

Výhodou elektronických cenoviek je ich aktualizácia v reálnom čase. Úlohou zamestnancov je spárovanie produktu s elektronickou cenovkou, zvyšok už beží automaticky. Nejde pritom o jediný ekologický počin Lidla z nedávnej doby. Na jeseň spustil diskont projekt Nenechajme to plávať, v rámci ktorého motivuje zákazníkov k zníženiu spotreby jednorazových mikroténových vreciek.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom