Za najnovšími trendmi vo svete smartfónov nechce zaostávať ani kórejské LG, ktoré teraz ukázalo svoj nový model vybavený špičkovými technológiami. Nové LG V50 ThinQ ponúka nielen posledný čipset od Qualcommu, ale s ním aj rýchly 5G modem a príslušenstvo, ktoré mu pridá ďalšiu obrazovku navyše.

Konferencia MWC 2019 otvára svoje brány pre každého a ani tento rok si túto príležitosť nenechalo ujsť kórejské LG. Hoci sa tomuto výrobcovi vo svete nedarí tak ako Samsungu, Xiaomi či Huawei, svojim novým počinom dokazuje, že sa ešte nevzdal. Už dlho sa totiž špekulovalo, že spoločnosť taktiež ukáže svoje vlastné riešenie pre nadchádzajúcu éru 5G smartfónov. Nakoniec sa tak skutočne stalo. Model V50 ThinQ je však len akousi „prerábkou“ pôvodnej V40-ky, ktorá bola prispôsobená najnovším kritériám.

Nadupanú výbavu dopĺňa najmodernejší 5G modem

Výrobca tak upravil dizajn len minimálne, no nakoniec došlo aj k zmene rozmerov. Táto novinka je v porovnaní s predchodcom o čosi hrubšia, a to kvôli väčšej 4 000 mAh batérii s Quick Charge 3.0. Zo zadnej steny sa však nakoniec vytratil vystupujúci fotoaparát. Trojica objektívov teraz perfektne lícuje so sklom, pričom ponúka rozlíšenie 16 MPx pre super širokouhlý senzor, 12 MPx pre klasický foťák a 12 MPx pre teleobjektív. Pod nimi nájdeme taktiež snímač odtlačkov prstov. Nad trojitým fotoaparátom LG hrdo nalepilo logo „5G“, ktoré má dokazovať, že ide o skutočný 5G smartfón z jeho dielne.

V spodnej časti zadnej steny nájdeme aj trojicu pinov, no k nim sa vrátime neskôr. Predok obsadil 6,4″ Quad HD+ OLED displej, ktorý sa opäť nevzdáva výrezu. Ten ukrýva duálny selfie fotoaparát s 8 MPx a 5 MPx snímačmi. Najdôležitejšie vylepšenia nastali vnútri smartfónu, ktorý teraz ponúka výkonný procesor Snapdragon 855, 6 GB RAM, 128 GB ROM a rýchly 5G modem Qualcomm X50. Kombináciou týchto prvkov bude možné využiť nielen vysoký výpočtový výkon, ale aj rýchle mobilné pripojenie. Práve to sú však dôvody, prečo muselo LG zväčšiť aj batériu, ktorá vplýva na hrúbku konštrukcie.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi MIX 3 dostal poriadnu nálož noviniek. Snapdragon 855 a 5G modem v plnom nasadení

Celková hmotnosť tak kvôli väčšej baterke narástla na 183 gramov. K tomu všetkému sa pridáva aj špeciálne chladenie Vapor Chamber, s ktorým bude teplota smartfónu v norme aj pri náročnom používaní. Používateľa však potešia aj kvalitné stereo reproduktory, 32-bitový Advanced Hi-Fi Quad DAC prevodník alebo tiež systém DTS: X. LG V50 ThinQ sa ale niečim od konkurencie výrazne líši. Nejde totiž len o obyčajný model s jednou obrazovkou.

Netradičné príslušenstvo prináša druhý displej

Výrobca preň pripravil doplnok, ktorý mu pridá druhý plnohodnotný displej. Ten sa k smartfónu pripája prostredníctvom pinov, odkiaľ čerpá energiu pre svoje fungovanie. Prídavný „kryt“ totiž V50-ke pridá druhý displej, avšak mnohí o ňom môžu mať pochybnosti. Ide zrejme len o akýsi narýchlo vymyslený spôsob ako ukázať používateľom smartfón s dvomi obrazovkami. V tomto prípade sa však LG absolútne nemôže porovnávať s nedávno predstavenými skladacími modelmi od Samsungu a Huawei.

Každá z obrazoviek môže zobrazovať iný obsah, čím ponúkajú lepší multitasking. Navyše neboli pri testovaní tohto doplnku zaznamenané žiadne oneskorenia medzi displejmi a všetko funguje tak ako má. Napriek tomu je druhý 6,2″ o niečo iný ako väčší 6,4″ panel. Menšia uhlopriečka pri rovnakých rozmeroch znamená hrubšie rámiky. Ba čo viac, podľa prvých testerov sa mierne líši aj farebné podanie obrazoviek.

Prídavný displej sa dá pritom otočiť aj na zadnú časť smartfónu, kde však zakrýva trojitý hlavný fotoaparát. Toto príslušenstvo tak môže byť pre niekoho skvelým spôsobom ako využiť dve obrazovky súčasne aj bez kúpy drahých skladacích smartfónov. LG ale zatiaľ nezverejnilo ani cenu tejto novinky a jej špeciálneho príslušenstva, a tak si na oficiálne čísla a dostupnosť budeme musieť ešte počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom