Spoločnosť LG venuje pri svojej sérii smartfónov s označením „V“ veľa pozornosti fotografickým schopnostiam zariadenia. Výnimkou nie je ani nová V30-ka, ktorá si teraz dokonca zmerala sily v súboji kvality nahrávania s profesionálnou kamerou RED Weapon. Porovnanie prinieslo množstvo nádherných záberov. 

Cena RED Weapon je v súčastnosti niekde na úrovni 50 tisíc dolárov (približne 43 tisíc eur) a mnohými je považovaná za najlepšiu profesionálnu kameru na svete. LG V30 však do tohto súboja prichádza s niektorými špecifikáciami, ktoré vo svete smartfónov jednoznačne vzbudzujú pozornosť.

Špičková fotografická výbava LG V30

LG do zariadenia umiestnilo duálny fotoaparát, ktorý disponuje snímačmi s rozlíšením 16 a 13 MPx. Clona f/1,6 umožňuje zachytávať viac svetla a smartfón si poradí aj s nahrávaním pri zhoršených svetelných podmienkach. Súčasťou výbavy je taktiež 10-bitový HDR senzor, ktorý umožňuje zachytiť širšie spektrum farieb. Samozrejmosťou je manuálny režim, vďaka ktorému je možné upravovať jednotlivé hodnoty snímania. LG do systému implementovala aj softvér Cine Log, ktorý umožňuje kameramanovi pohrať sa s videom v postprodukcii.

Smartfón versus profi výbava

Autor súboja, YouTuber Parker Wallbeck, umiestnil počas testu obe zariadenia na rovnaký stabilizátor a dron. Nahrávanie prebiehalo súčasne na oboch kamerách a pre porovnanie boli rekonštruované známe scény z filmu „Walter Mitty a jeho tajný život“. LG V30 si v súboji viedlo skvele a ponúklo krásne zábery. Zariadenie svojím výkonom len potvrdzuje, že tento rok môže priniesť najkvalitnejší fotoaparát medzi smartfónmi. Zhodnotiť jednotlivé zábery zo súboja LG V30 proti RED Weapon môžeš vo videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom