Fotografické snímače smartfónov sa za posledné roky zdokonalili natoľko, že dokážu vytvárať skutočne kvalitné fotografie. Medzi modely s najlepšími fotoaparátmi aktuálne patrí nové HTC 11 či Samsung Galaxy S8, no LG sa ich chystá predčiť. Kvalita fotografií v zhoršených svetelných podmienkach má byť na novom LG V30 vďaka perfektnej clone ešte dokonalejšia. 

V snahe vyhnúť sa prípadným únikom fotografií či informácií o pripravovanom modeli V30 začalo LG zverejňovať detaily o tejto novinke dobrovoľne. Týmto modelom chce výrobca v kvalite zachytených fotografií predbehnúť veľkých hráčov akým je Samsung či HTC. Premiéra tejto novinky sa bude konať už 31. augusta počas výstavy IFA v nemeckom Berlíne. Ešte niekoľko týždňov pred predstavením nám LG odhalilo najväčšie lákadlo novej V30-ky.

Špičkový objektív s nízkou clonou

Má ním byť špičkový duálny fotoaparát, ktorý bude disponovať clonou f/1.6. Ide teda o doteraz najnižšie clonové číslo medzi fotoaparátmi smartfónov. Najväčšou výhodou tejto inovácie je, že umožňuje prepustiť až o 25 % viac svetla na snímač oproti objektívu s clonou f/1.8, aký môžeme nájsť v aktuálnom iPhone 7. Aby sa však výsledné fotografie ešte viac približovali k dokonalosti, výrobca miesto bežných šošoviek využije tie sklenené. Vďaka tomu budú zachytené snímky ešte ostrejšie a ponúknu vernejšie farby či kontrast.

zdroj fotografie: LG Newsroom

Nenechaj si ujsť
Takéto úžasné nočné fotky dokáže zachytiť fotoaparát v HTC U11

Zatiaľ ale nie je jasné, či touto clonou budú vybavené oba objektívy duálneho fotoaparátu, no z týchto informácií súdime, že LG si na modeli V30 dalo skutočne záležať. Modelová rada V-série od tohto kórejského výrobcu od počiatku prinášala významné inovácie. LG V10 bol v čase svojho predstavenia jedným z najlepších fotosmartfónov na trhu. Jeho nástupca, model V20, zasa priniesol špičkovú reprodukciu zvuku. V pripravovanej V30-ke tak zrejme okrem špičkového duálneho fotoaparátu budeme môcť nájsť aj prepracované audio.

Ďalšia špičková výbava

Zmeny sa majú dotknúť aj dizajnu očakávanej novinky, ktorá má byť menšia, no stále bude disponovať 6″ OLED displejom s prívlastkom „FullVision“. Pomer strán bude rovnaký ako pri modeli G6, teda 2:1. Dokonalý vizuálny zážitok prinesie vysoké rozlíšenie 2 880 x 1440 pixelov. Tu to však nekončí. LG v novom modeli V30 sľubuje aj menšie skreslenie okrajov fotografií s novým, širokouhlým snímačom fotoaparátu. Núdza o výkon v tejto novinke vďaka prítomnosti procesora Snapdragon 835 a 4/6 GB operačnej pamäte RAM rozhodne nebude.

Táto pripravovaná novinka tak svojou výbavou a najmä špičkovými objektívmi na výstave IFA 2017 v Berlíne rozhodne vynikne. Snaha výrobcu prekonať na poli mobilných fotografií svojich konkurentov je skutočne sľubná, no podarí sa mu tromfnúť lídra v tomto segmente, HTC 11? V každom prípade prinesie nové LG V30 omnoho kvalitnejšie a svetelnejšie nočné fotografie, po ktorých mnohí používatelia smartfónov tak dlho túžia. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom