Do rodiny vlajkových lodí včera LG pridalo ďalší prírastok pod menom V30. Táto rada sa vždy prezentuje len tým najprémiovejším hardvérom, ktorým kórejský výrobca konkurencii spôsobuje vrásky na čele.

LG sa takmer vôbec neobmedzovalo a výsledkom je (aspoň papierovo) bezchybný smartfón. Klenotom zariadenia je okrem iného aj revolučný duálny fotoaparát. Ten sa pýši dvomi snímačmi, pričom hlavný má 16 MPx a historicky najnižšiu clonu f/1.6. Sekundárny fotoaparát kladie dôraz na široký uhol a má clonu f/2.0. Okrem kvalitných snímačov však LG V30 dostalo aj úplne novú aplikáciu Fotoaparátu, ktorá možnosti fotografovania ešte viac zdokonaľuje.

Nenechaj si ujsť
LG V30 má revolučný fotoaparát, bezkonkurenčné audio a nadupaný hardvér. Je to dosť možno najlepší Android tohto roka

Za zmienku stojí napríklad funkcia „Graphy“, ktorá umožňuje fotiť štýlom preslávených fotografov. Na závery ohľadom kvality fotoaparátu je síce ešte priskoro, no zatiaľ si aspoň môžeš pozrieť prvé testovacie fotografie. Tých je naozaj hojne a neskôr určite prídu aj porovnania s top vlajkovými loďami. Minuloročné LG V20 sa svojím kvalitným fotoaparátom zaradilo medzi najlepšie fotomobily a v benchmarku DxOMark získalo 85 bodov.

lg v30

zdroj fotografie: LG

Sľubne to vyzerá aj s V30-kou a je možné, že súčasným vlajkovým lodiam ešte spôsobí veľké problémy. Fotoaparát ale nie je jedinou vlastnosťou, ktorou sa smartfón snaží zaujať. Veľký lákadlom je totiž aj kvalitné audio od Bang & Olufsen či monštruózna výkonová výbava. Tú tvorí procesor Snapdragon 835, 4 GB RAM, 64/128 GB úložisko a o výdrž sa stará 3300 mAh akumulátor. Ako hodnotíš prvé testovacie fotografie z V30-ky, ktoré nájdeš vyššie v galérii?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom