Kórejské LG už dlhšiu dobu láka fanúšikov na svoju pripravovanú novinku – model V30. Čakanie sa skončilo v týchto chvíľach, pretože nová V30-ka uzrela svetlo sveta a prináša výbavu, ktorú jej mnohí môžu závidieť.

LG začalo svoju cestu so smartfónmi z V-línie ešte v roku 2015 predstavením V10-ky. Už od začiatku bolo jasné, že modely tejto série budú prinášať nadupaný hardvér a vlastnosti, ktoré ich vynesú do prémiového segmentu. Spoločnosť v doposiaľ predstavených zástupcoch vykonala experimenty, ktoré ju mali presvedčiť o tom, čo zákazník skutočne chce.

Základnými ingredienciami pri vývoji boli kvalitné fotoaparáty, špičkové audio, ale aj sekundárny displej vyhradený pre upozornenia aplikácií. LG ale zrejme prišlo na fakt, že jeho zákazníci si potrpia na exkluzívnu výbavu. Tú im teraz prináša čerstvo predstavený model V30 so všetkým, čo sme od neho mohli očakávať. Krajší, prémiovejší dizajn pôsobí elegantnejšie ako u G6-ky, no tú táto novinka prekonáva aj svojou výbavou.

„FullVision“ displej v plnej kráse

6″ „FullVision“ displej s pomerom strán 18:9, ktorý má vôkol seba len minimálne rámiky. Od LG G6 predsa len niečo pochytil, a to rozlíšenie 1440 x 2880 pixelov s hustotou pixelov až 564 ppi. Pozor! Výrobca v tomto prípade zavrhol IPS panel, ktorý nahradil modernejší a dokonalejší OLED displej.

zdroj fotografie: LG

Jeho jemne zahnuté okraje mu len pridávajú na krásnom dizajne, ktorý zasiahol aj zadnú stenu. Uloženie duálneho fotoaparátu výrobca spracoval lepšie ako u G6-ky a teraz dokonca ani príliš nevystupuje z konštrukcie. Proti prípadným škrabancom chráni dvojicu objektívov ochranné sklo Gorilla Glass 4. generácie.

zdroj fotografie: LG

LG V30 ale nie je len „cukríčkom“ so skvelou výbavou, pretože dokáže vďaka certifikácii IP68 odolať aj náročnejším podmienkam pod vodou. Predchodcovia mali vo výbave sekundárny displej určený výhradne pre prichádzajúce notifikácie, čo mnohým pripadalo ako plytvanie priestorom. Spoločnosť tento fakt vzala na vedomie a nové upozornenia sa na displeji zobrazia v jedinečnom „plávajúcom“ panely. Ten pojme aj skratky aplikácií, ako Hudba, Nastavenia či Správy. Prístup k nemu používateľ získa jednoduchým potiahnutím z pravého okraja obrazovky.

Fotoaparát s najnižšou clonou doteraz

Noviniek je v LG V30 omnoho viac a výrobca myslel tiež na kvalitnú zostavu fotoaparátov. Teraz sa potvrdzujú predošlé informácie, ktoré hovorili o tom, že s týmto modelom príde na svet aj objektív s doposiaľ najnižším clonovým číslom vo svete smartfónov. Dvojica snímačov prináša rozlíšenie 16 MPx pre hlavný fotoaparát a 13 MPx pre širokouhlý ekvivalent.

zdroj fotografie: LG

V nočných podmienkach zachytí omnoho viac svetla práve hlavný objektív, ktorý rozhodne využije clonu f/1.6. Inak LG neprináša po fotografickej stránke ďalšie inovácie, avšak tie výrobca sľubuje po softvérovej stránke, kam patrí aj nová aplikácia Fotoaparát. V nej nájdeme funkciu „Graphy“, s ktorou sa aj z bežného fotografa stane väčší profík. Umožní totiž napodobniť v zachytených snímkach štýl, akým fotí niektorí z preslávených fotografov.

LG to odpálilo výkonným hardvérom

Z novej V30-ky nevymizlo ani kvalitné audio. O špičkovú reprodukciu zvuku sa stará Hi-Fi Quad DAC prevodník s funkciami a filtrami. LG pri tomto smartfóne spolupracovalo aj so spoločnosťou Bang & Olufsen, ktorá audio výbavu tejto novinky vyladila tým najlepším možným spôsobom a pridala do balenia aj vlastné slúchadlá. Čerešničkou na torte je procesor Snapdragon 835, ku ktorému sa kórejský výrobca konečne dostal.

zdroj fotografie: LG

S ním kooperuje 4 GB operačná pamäť RAM a všetko napája slušná 3300 mAh batéria s bezdrôtovým nabíjaním. Dostatok miesta prináša interné úložisko v dvoch verziách so 64 GB/128 GB kapacitou, ktorú je s microSD kartou možné rozšíriť o ďalšie 2 TB! Zatiaľ, bohužiaľ, nie sú známe informácie o cenách, no minimálne môžeme očakávať o niečo vyššiu čiastku ako v prípade uvedenia na trh vlajkovej G6-ky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom