Už je tomu nejaký čas, čo sme sa oficiálne prehupli do druhej polovice roku 2017. Pre fanúšikov technológií to znamená okrem iného aj to, že sa môžeme tešiť na novú várku vlajkových smartfónov. Na tých pracuje nielen Samsung, Apple či Xiaomi ale aj juhokórejské LG.

To robí, čo môže, aby čoskoro predstavilo najprepracovanejší smartfón vo svojej histórii. Má niesť označenie LG V30 a na pomyselnom tróne tejto spoločnosti vystrieda úradujúci vlajkový model G6. Na ten sa pripravovaná novinka podá najmä po dizajnovej stránke, pričom sa na najväčší ťahák modelovej rady V tentoraz nedostane. Môže za to takmer bezrámikový 6-palcový OLED displej, ktorý populárnej sekundárnej obrazovke nenechal žiaden priestor.

Dizajn inšpirovaný predchodcom

Jediný zobrazovač, ktorý bude do tohto telefónu integrovaný dostane pomer strán 2:1. Zároveň sa dostane na lákavé zaoblenie jeho rohov, ktoré sme mohli vidieť už pri G6-ke, ale aj konkurencii od Samsungu. V priamom porovnaní so smartfónom LG G6 ponúkne pripravovaná novinka ešte užšie bočné rámiky. Ovládacie tlačidlá budú pravdepodobne ukrajovať spodnú časť z obrazovky, keďže spodný rámik opäť neponúka dostato priestoru na tie senzorové alebo hardvérové.

Sekundárny displej je minulosťou

 


Nenechaj si ujsť
Vlajková Nokia 8 je oficiálne tu a je úžasná! Ponúka duálny Carl Zeiss fotoaparát a mnoho mnoho ďalšieho

Výrobca naň už tradične umiestnil selfie snímač, hovorový reproduktor a potrebné senzory. Rám V30-ky bude vyrobený z kovu a zadnú stranu bude prekryje odolné sklo. Okrem neho si vzadu našiel miesto skener odtlačkov prstov a duálny fotoaparát spolu s LED bleskom. Od tohto duálneho snímača sa očakáva vysoká kvalita a to isté platí aj pre audio výstup. Len čas však ukáže, či LG dokáže naplniť všetky očakávania. Všetko sa dozvieme už o dva týždne, kedy má byť táto pripravovaná novinka oficiálne odhalená.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP