banner-note-7
LG má veľkú príležitosť trochu zažiariť na trhu. Samsung Galaxy Note 7 sa dočasne nepredáva kvôli problémom s batériou a iPhone 7 bude dostupný až v druhej polovici septembra. Výrobca však svoju šancu určite nevyužije na 100%, pretože LG ešte nie je rozhodnuté, či bude nová V20-ka dostupná aj v Európe.

Spoločnosť LG len prednedávnom predstavila svoj nový smartfón LG V20. Vyzerá to však tak, že V20 zo začiatku nebude dostupný v Európe. K tejto informácii sa dopracoval užívateľ Redditu, ktorý kontaktoval LG v Belgicku za úmyslom informovať sa o cene a dostupnosti. Odpoveď LG však asi nepoteší. Podľa slov výrobcu nemajú zatiaľ konkrétne plány spustenia LG V20 v Európe.

LG V10 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

lg-v20-oficialne-2

Túto informáciu priamo u LG potvrdzoval aj zahraničný portál AndroidAuthority, ktorý od LG dostal podobnú odpoveď. Podobná situácia nastala minulý rok aj s modelom LG V10. Predstavený bol v priebehu mesiaca október, no do Európy sa dostal až o niekoľko mesiacov neskôr. LG V20 teda zdedilo po svojom predchodcovi aj toto. Predaj aktuálnej vlajkovej lode spoločnosti LG v Spojených štátoch má naplánovaný štart ešte tento mesiac.

lg-v20-oficialne-6

Otázne však je, či sa vôbec LG V20 bude niekedy oficiálnou cestou v Európe predávať. Podľa Kena Honga, riaditeľa globálnej komunikácie LG, bol prvotný štart LG V20 naplánovaný v severnej Amerike, Ázii, Afrike a na Strednom východe. Či sa V20-ka dostane aj na iné trhy sa LG zatiaľ nerozhodlo. To nám dáva stále malú nádej, že LG predsa len spustí oficiálny predaj LG V20 aj v Európe. Keď sa tak nestane, záujemcovia budú nútení kúpiť smartfón na jednom z trhov, kde sa bude predávať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom