banner-nubia-z11Koniec roka sa nezadržateľne blíži a my už čakáme na začiatok nového, ktorý bude plný noviniek z podujatí CES a MWC. Očakávať môžeme nové smartfóny a iné zariadenia, ale aj predvedenie futuristických technológií budúcnosti.

Spoločnosť LG však nečakala a svoj kúsok, ktorý je ako vystrihnutý zo sci-fi, ukázala už teraz. Je ňou levitujúci Bluetooth reproduktor. Väčšina doteraz predstavených levitujúcich reproduktorov vyzerala ako ufo, lopta alebo oblak. Reproduktor od LG však prišiel s odlišným dizajnom, ktorý nám pripomína hlavicu pre radiátor. Levitácia druhej časti je dosiahnutá pomocou elektromagnetov. Spodná časť na sebe nesie všesmerový reproduktor s technológiou Dual Passive Radiator, ktorá má zabezpečovať bohaté stredné tóny a svieže výšky. Basy má na starosti spodná časť zariadenia, ktorá funguje ako subwoofer. Výdrž batérie je udávaná na úctyhodných 10 hodín, pričom pri klesaní kapacity batérie si vrchná časť pomaly sadá na tú spodnú

lg_levitating_portable_speaker1
zdroj fotografie: TheVerge

TIP: Meizu predstavilo levitujúci reproduktor Gravity, ktorý sa snaží o priazeň fanúšikov na Indiegogo

Reproduktor vie hrať samozrejme aj počas nabíjania, no dizajnovým fajnšmekrom sa to určite páčiť nebude, keďže reproduktor predsa len vyzerá lepšie bez kábla. LG zatiaľ neprezradilo cenu ani dostupnosť reproduktora, no plánuje ho ukázať už budúci týždeň na výstave CES 2017 v Las Vegas odkiaľ sa môžeme dozvedieť ďalšie informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP