Do otvorenia konferencie MWC 2017 v Barcelone ostáva už len zopár dní. Tam uvidíme mnoho nových smartfónov, vrátane LG G6. Spoločnosť nám o svojej nadchádzajúcej vlajkovej lodi už stihla prezradiť hneď niekoľko informácií. Ešte pred odhalením tak poznáme podobu ako aj hardvérovú výbavu. 

Počas niekoľkých týždňov sme mali možnosť zistiť, akú hardvérovú výbavu novinka prinesie a aké dizajnové či softvérové zmeny pre nás výrobca pripravil. LG G6 síce prišlo o modularitu, no na oplátku dostane vodeodolnosť a niekoľko ďalších významných vylepšení. Dizajn sme už mohli vidieť niekoľkokrát na uniknutých reálnych fotografiách, avšak táto zbierka sa teraz rozširuje o ďalšiu dvojicu fotiek, na ktorých je smartfón zobrazený v striebornom prevedení.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
LG G6 prinesie kompletne vynovené prostredie UX 6.0, ktoré sa prispôsobí netradičnému pomeru nového displeja

V tomto smere je predná strana odlišná od G5-ky. Zadná stena je však s minuloročným modelom pomerne podobná. Znova ju teda obsadil duálny fotoaparát, pod ktorým má svoje miesto snímač odtlačkov prstov. Očakávaná novinka bude pracovať aj s operačným systémom Android 7.0 Nougat s grafickým prostredím UX 6.0. Okrem iného bude G6-ka disponovať aj funkciou Always On Display.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nedávno sme ťa informovali, že LG nevybaví svoj nový high-end tohtoročným Snapdragonom 835 a miesto neho bude využitý minuloročný Snapdragon 821. Takéto riešenie je však vcelku rozumné, nakoľko ak by sa výrobca rozhodol pre najnovší procesor od Qualcommu, smartfón by sme uvideli až o niekoľko mesiacov neskôr.

zdroj fotografie: Mydrivers

S procesorom bude kooperovať operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB. Batériu s kapacitou 3200 mAh bude možné nabíjať prostredníctvom USB-C konektora. Zatiaľ nie je známy presný dátum, kedy sa novinka dostane na pulty predajní, no mohlo by to byť už zopár týždňov po oficiálnom odhalení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom