Do otvorenia konferencie MWC 2017 v Barcelone ostáva už len zopár dní. Tam uvidíme mnoho nových smartfónov, vrátane LG G6. Spoločnosť nám o svojej nadchádzajúcej vlajkovej lodi už stihla prezradiť hneď niekoľko informácií. Ešte pred odhalením tak poznáme podobu ako aj hardvérovú výbavu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Počas niekoľkých týždňov sme mali možnosť zistiť, akú hardvérovú výbavu novinka prinesie a aké dizajnové či softvérové zmeny pre nás výrobca pripravil. LG G6 síce prišlo o modularitu, no na oplátku dostane vodeodolnosť a niekoľko ďalších významných vylepšení. Dizajn sme už mohli vidieť niekoľkokrát na uniknutých reálnych fotografiách, avšak táto zbierka sa teraz rozširuje o ďalšiu dvojicu fotiek, na ktorých je smartfón zobrazený v striebornom prevedení.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
LG G6 prinesie kompletne vynovené prostredie UX 6.0, ktoré sa prispôsobí netradičnému pomeru nového displeja

V tomto smere je predná strana odlišná od G5-ky. Zadná stena je však s minuloročným modelom pomerne podobná. Znova ju teda obsadil duálny fotoaparát, pod ktorým má svoje miesto snímač odtlačkov prstov. Očakávaná novinka bude pracovať aj s operačným systémom Android 7.0 Nougat s grafickým prostredím UX 6.0. Okrem iného bude G6-ka disponovať aj funkciou Always On Display.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nedávno sme ťa informovali, že LG nevybaví svoj nový high-end tohtoročným Snapdragonom 835 a miesto neho bude využitý minuloročný Snapdragon 821. Takéto riešenie je však vcelku rozumné, nakoľko ak by sa výrobca rozhodol pre najnovší procesor od Qualcommu, smartfón by sme uvideli až o niekoľko mesiacov neskôr.

zdroj fotografie: Mydrivers

S procesorom bude kooperovať operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB. Batériu s kapacitou 3200 mAh bude možné nabíjať prostredníctvom USB-C konektora. Zatiaľ nie je známy presný dátum, kedy sa novinka dostane na pulty predajní, no mohlo by to byť už zopár týždňov po oficiálnom odhalení.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
17%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
17%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]