Jednu z dlho očakávaných vlajkových lodí tohto roka má na svedomí LG, ktoré sa rozhodlo nečakať na odhaľovanie informácií až priamo na predstavení. Do éteru sa tak dostali ďalšie správy. Novinka prinesie mnoho inovatívnych vylepšení a medzi nimi bude aj nové užívateľské prostredie. 

Čerstvé informácie priamo od spoločnosti LG prinášajú bližší pohľad na ďalšie vlastnosti. Jednou z nich je aj spôsob, ako bude novinka schopná využívať veľký 5,7″ displej s QHD+ rozlíšením. Pomer strán displeja je netradičný, konkrétne je to pomer 18:9 a okolo obrazovky sa budú nachádzať len minimálne rámiky. Vďaka tomu pokryje zobrazovací panel viac ako 90 % prednej strany. Nový displej však plánuje výrobca využiť naplno. Vylepšené používateľské prostredie UX 6.0 totiž prinesie používateľovi ešte lepší zážitok. Spoločnosť spracovala nový systém tak, aby mohol zobrazovať obsah v dvoch dokonalých štvorcoch. Tie tak zabezpečia takmer dokonalý multitasking.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
LG G6 predsa len neprinesie najnovší procesor od Qualcommu. Aká bude náhrada?

Pre lepšiu predstavu odhalilo LG aj prvé snímky, ktoré zachytávajú vylepšenia prostredia. Pri zobrazení na šírku bude napríklad v jednom štvorci zobrazený kalendár, pričom ďalší štvorec poskytne bližšie informácie a plány, ktoré si používateľ do aplikácie zapísal. Podobné inovácie sa dotkli aj aplikácie fotoaparátu. Ten dostane špeciálny „Square“ mód, ktorý po zachytení snímky ponúkne v jednom štvorci jej náhľad, pričom druhý štvorec bude slúžiť na ďalšie fotografovanie. Pomer fotiek 1:1 je podľa LG ideálnym aj pre nahrávanie na sociálne siete.

lg g6zdroj fotografie: Android Authority

Okrem toho prinesie LG v novej G6-ke aj mód pre fotografovanie jedál. Fotky s týmto obsahom sú na sociálnych sieťach veľmi populárne. V novom „Food“ režime budú fotky zachytené s vyššou saturáciou a kvalitou farieb. Pre milovníkom GIF obrázkov si LG pripravilo prekvapenie. Fotoaparát zachytí slučku so 100 fotografiami, ktoré následne pretransformuje do spomínaného GIF-ka. Tieto informácie, ako aj prístup spoločnosti k odhalení informácií o novinke rozhodne potešil mnohých fanúšikov. LG G6 uvidíme už o pár dní, konkrétne 26. februára v Barcelone.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom