banner-redmi-4aTohtoročná nádielka vlajkových lodí nás ešte len zasiahne, no zahraničným médiám to nebráni v tom, aby prinášali neustále úniky o najlepších z najlepších v roku 2017. Pod pomyselnú lupu konšpirantov sa najnovšie dostalo LG G6, od ktorého sú rovnako nemalé očakávania verejnosti. 

Popredný výrobca displejov pre smartfóny, spoločnosť LG Display, včera oznámila dostupnosť nového displeja s veľmi netradičným pomerom strán 18:9. Výhodou nového panelu bude najmä širšia plocha zobrazovania, ktorá zároveň podstatne vylepší zážitok pri používaní G6-ky. Podobný experiment s netradičným pomerom strán displeja skúsilo Xiaomi pri revolučnom Mi MIX, ktorý disponoval takmer bezrámikovým displejom s pomerom 17:9. Avšak v tomto prípade to spôsobilo, že okraje pri drvivej väčšine videí boli doprevádzané širokým rámikom z každej strany.

lg-g5-29-840x560zdroj fotografie: AndroidAuthority  

5,7-palcový displej v modeli G6 ponúkne vysoké rozlíšenie 2880 x 1440 pixelov s výslednou jemnosťou 564 ppi. Novinkou bude aj integrácia in-TOUCH technológie, ktorá zruší nutnosť pridávania ďalšieho skla s dotykovou plochou. Dotyková plocha bude teda zakomponovaná priamo v LCD. Celkovo bude mať samotný displej hrúbku len 1 mm a umožní zredukovanie rámikov na prednej strane. Nové displeje sa ale neobjavia len vlajkovej lodi LG. Smerom bezrámikových alternatív sa vydá aj Samsung pri S8-čke či ostatní výrobcovia, ktorí rovnako postupne podľahnú tomuto čaru. Oficiálne predstavenie LG G6 sa očakáva už počas veľtrhu MWC v Barcelone.

TIP: Ďalšie reálne fotografie Samsungu Galaxy S8 opäť predvádzajú výrazné zmeny v dizajne

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom