banner-redmi-4aTohtoročná nádielka vlajkových lodí nás ešte len zasiahne, no zahraničným médiám to nebráni v tom, aby prinášali neustále úniky o najlepších z najlepších v roku 2017. Pod pomyselnú lupu konšpirantov sa najnovšie dostalo LG G6, od ktorého sú rovnako nemalé očakávania verejnosti. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Popredný výrobca displejov pre smartfóny, spoločnosť LG Display, včera oznámila dostupnosť nového displeja s veľmi netradičným pomerom strán 18:9. Výhodou nového panelu bude najmä širšia plocha zobrazovania, ktorá zároveň podstatne vylepší zážitok pri používaní G6-ky. Podobný experiment s netradičným pomerom strán displeja skúsilo Xiaomi pri revolučnom Mi MIX, ktorý disponoval takmer bezrámikovým displejom s pomerom 17:9. Avšak v tomto prípade to spôsobilo, že okraje pri drvivej väčšine videí boli doprevádzané širokým rámikom z každej strany.

lg-g5-29-840x560zdroj fotografie: AndroidAuthority  

5,7-palcový displej v modeli G6 ponúkne vysoké rozlíšenie 2880 x 1440 pixelov s výslednou jemnosťou 564 ppi. Novinkou bude aj integrácia in-TOUCH technológie, ktorá zruší nutnosť pridávania ďalšieho skla s dotykovou plochou. Dotyková plocha bude teda zakomponovaná priamo v LCD. Celkovo bude mať samotný displej hrúbku len 1 mm a umožní zredukovanie rámikov na prednej strane. Nové displeje sa ale neobjavia len vlajkovej lodi LG. Smerom bezrámikových alternatív sa vydá aj Samsung pri S8-čke či ostatní výrobcovia, ktorí rovnako postupne podľahnú tomuto čaru. Oficiálne predstavenie LG G6 sa očakáva už počas veľtrhu MWC v Barcelone.

TIP: Ďalšie reálne fotografie Samsungu Galaxy S8 opäť predvádzajú výrazné zmeny v dizajne

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
33%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
  • peterpan

    LG sa nepoucilo z minuleho roka s G5 s tymi nepraktickymi modulmi, zase potrebuju experimentovat.. G5 bola aj napriek nizsej cene jedna z najmenej predavanych vlajkovych lodi za r2016..

  • Pepo

    LG mám rád práve kvôli takýmto veciam :) Nesnažia sa ísť v rade. Vždy prinesú niečo nové, neopozerané. Škoda len, že to nie vždy vyjde podľa ich predstáv :) Každopádne aj tento rok sa teším na to, čo LG predstaví. Mohli by sa vrátiť k tlačidlám na zadnej strane, nie na boku