Len zopár hodín po oficiálnom predstavení lákavej novinky LG G6 zostali všetci európski záujemcovia sklamaní. Na svetlo sveta totižto vyplávalo, že sa tento model bude predávať vo viacerých verziách, pričom sa na starý kontinent dostane, bohužiaľ, len tá najslabšia. Aby toho nebolo málo, dnes sme sa dozvedeli ďalšie nelichotivé skutočnosti.

Podľa najnovších informácií je G6-ka vybavená hneď trojicou rôznych odolných skiel. Zadnú stranu tak prekrýva odolné sklo Gorilla Glass 5, duálny fotoaparát zase chráni staršie sklo Gorilla Glass 4, zatiaľ čo displej je prekrytý najstaršou verziou s označením Gorilla Glass 3. Juhokórejská spoločnosť sa tým zrejme snažila ušetriť, no nie sme si celkom istí, či sa jedná o vhodné miesto na kompromisy. Predsa len má Gorilla Glass 3 už takmer päť rokov a od jej oficiálneho predstavenia vyvinula spoločnosť Corning ďalšie dve verzie, ktoré, pochopiteľne, ponúkajú aj lepšie vlastnosti.

zdroj fotografie: TheVerge

Nenechaj si ujsť
LG nepríjemne prekvapuje fanúšikov. Výbava G6-ky bude na jednotlivých trhoch rozdielna

Samotný výrobca sa nechal počuť, že rozhodujúcich faktorov pri výbere konkrétneho odolného skla na konkrétnu časť nedávno predstaveného zariadenia bolo veľké množstvo. Konštruktéri sa tak vraj nezamerali len na odolnosť voči poškriabaniu. Napriek tomu je však použitie staršej generácie odolného skla nepochopiteľné, nakoľko je výrazne hrubšie od novších verzií. Zároveň je o poznanie menej flexibilné a jedinou jeho výhodou ostáva cena. Nanešťastie, táto prehnaná šetrnosť sa nemusí vyplatiť. Gorilla Glass 3 totižto práve kvôli nízkej flexibilite veľmi slabo odoláva prípadným pádom. Ak máš teda o LG G6 stále záujem, rozhodne si k nemu dokúp aj poriadne ochranné prvky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom