Začiatkom tohto roka sa uskutočnila konferencia CES 2017, kde svetoví výrobcovia elektroniky predstavili nové produkty. Kórejské LG ohromilo svojich fanúšikov inteligentnými ultra-tenkými televízormi zo série „W“. Po niekoľkých mesiacoch sa však tieto novinky dostávajú do predaja, pričom spomedzi nich vyniká najväčší model so 77″ uhlopriečkou. 

Doby, kedy trend udávali LCD či plazmové televízory sú už dávno za nami. Spoločnosti teraz využívajú inteligentné funkcie, ktoré prichádzajú v extrémne tenkých konštrukciách. Dôkazom inovácií sú tiež smart televízory série „W“ od LG, ktoré v sebe obsahujú najmodernejšie technológie, pričom ich konštrukcia je tenšia ako ľudský prst, konkrétne 2,57 mm. Všetky konektory a hardvérová výbava je z konštrukčných dôvodov umiestnená v samostatnom soundbare. Ten podporuje nielen HDMI konektory, ale aj funkciu Dolby Atmos, s ktorou dokáže poskytnú unikátny zážitok z počúvania 3D priestorového zvuku. Jedinečne riešené sú aj reproduktory, ktoré sú v tomto soundbare ukryté a vysunú sa iba v prípade potreby.

zdroj fotografie: LG

Nenechaj si ujsť
Najnovšia smart TV od Xiaomi je tenká ako minca. Prichádza aj s ťažko uveriteľnou cenou

Inteligentné televízory W-série od LG tiež vynikajú prehrávaním obsahu v 4K. Okrem toho im nechýba podpora pre 4 štandardy HDR obrazu. Operačným systémom je WebOS 3.5. Aby mohol zákazník využiť funkcie naplno, LG sa spojilo so spoločnosťami Netflix, Amazon a Vudu, prostredníctvom ktorých bude možné sledovať obsah v najvyššej kvalite. Označenie televízorov série „W“ predstavuje anglické slovo „Wallpaper“ (v preklade tapeta), čím výrobca dokonale vystihol ich vlastnosti. Už na prvý pohľad totiž zaujmú svojou tenkou konštrukciou, ktorá ukrýva špičkový OLED zobrazovací panel.

zdroj fotografie: LG

LG na CES 2017 predstavilo hneď niekoľko verzii, pričom model so 65″ uhlopriečkou sa dostal do predaja už pred pár mesiacmi. Teraz však prichádza jeho väčší 77″ variant. Menší z dvojice si záujemcovia mohli zaobstarať za viac ako 7000 €. Druhý spomínaný model stojí niekoľko násobne viac. Medzi bežnými „smrteľníkmi“ sa tak zrejme len ťažko nájde niekto, kto za smart televízor LG so 77″ uhlopriečkou zaplatí astronomických 17 600 €. Za túto sumu si mnohí radšej zaobstarajú pohodlné auto strednej triedy. Medzi zákazníkmi z vyššej vrstvy sa ale rozhodne nájde zopár jedincov, ktorí túto mastnú sumu za nový ultra-tenký televízor obetujú. My si tak môžeme aspoň vychutnať zábery tejto úžasnej novinky z priloženého videa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom