LG svoju ponuku monitorov rozšírilo o nový poriadne veľký model. Volá sa 43UD79-B a použitie si nájde najmä u náročných používateľov multitaskingu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Masívnu 42.5-palcovú obrazovku s UHD rozlíšením tvoria štyri spojené displeje. Jedná sa o IPS panel s filmom proti lesklosti a kontrastným pomerom do 1000:1. Obrý monitor okrem toho ponúka štandardnú obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, maximálnu úroveň jasu 350 cd/m2 či 178-stupňový pozorovací uhol vertikálne aj horizontálne.

lg 43ud79-b
zdroj fotografie: LG

nenechaj si ujsť
Duálne monitory budú prežitok. Samsung pripravuje monitor s extrémne širokou uhlopriečkou, ktorý ti vyrazí dych

LG 43D79-B boduje aj po stránke konektivity. Disponuje totiž dvomi HDMI 2.0 vstupmi umožňujúcimi prehrávanie 4K videa pri 60 Hz, dvomi HDMI 1.4 vstupmi umožňujúcimi prehrávanie 4K pri 30 Hz, jedným USB-C 3.1 konektorom s podporou pre DP Alt Mode a nakoniec podporuje aj DisplayPort 1.2 s FreeSync umožňujúci prehrávanie 4K pri 60 Hz. Dôvodom pre toľké množstvo portov je aj fakt, že novinka od LG dokáže zobrazovať obsah až zo štyroch zariadení súčasne. Používateľ si potom môže rozdelenie obsahu šikovne rozdeliť podľa potrieb. Nižšie môžeš vidieť niektoré konfigurácie.

lg 43ud79-bzdroj fotografie: LG

Nový monitor od LG ponúka aj užitočnú funkciu Dual Controller, ktorá umožňuje pripojenie dvoch počítačov a používanie rovnakej myši a klávesnice pre ovládanie oboch systémov. Tlačová konferencia naznačovala, že monitor sa dostane do predaja v Japonsku 19. mája za cenu okolo 83 tisíc yenov, čo je v prepočte približne 678 €. Niektorí americkí predajcovia ho však už stihli zaradiť do ponuky za 638 €, pričom objednávky majú začať posielať 9. mája.

lg 43ud79-b

zdroj fotografií: LG

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.