Zostavy viacerých monitorov sú v dnešnej dobe bežnou záležitosťou. Využívajú ich profesionálni hráči alebo grafici či editori videa. Mnohokrát už ale aj toto riešenie nie je vyhovujúce. Tak sa kórejský Samsung rozhodol vymeniť zostavy monitorov za jeden s ultra-širokou uhlopriečkou. 

Podľa posledných správ má kórejský Samsung pracovať na novom type monitora so širokou uhlopriečkou. Táto novinka bude nahrádzať zostavy dvoch monitorov, pričom prinesie impozantný pomer strán 32:9. Celá obrazovka dostane uhlopriečku 49″ so špičkovým rozlíšením až 3840 x 1080 pixelov, vďaka čomu poskytne dokonalý herný zážitok a zlepší prácu v grafickom prostredí.

zdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Desktopové počítače sú konečne cool!

Veľkosťou bude takmer identický ako dva FullHD monitory s uhlopriečkou 27″ vedľa seba. Aj vďaka tomu dostala táto novinka prezývku „Dual FullHD“. Keďže je uhlopriečka monitora naozaj veľká, tak pre zlepšenie pozorovacích uhlov dostane zakrivenie 1800R. Displej podporuje aj technológiu G-sync alebo FreeSync s maximálnou obnovovacou frekvenciou až 144 Hz.

zdroj fotografie: Samsung

Takáto výbava bude po vôli aj tým najnáročnejším používateľom. Šepká sa však, že Samsung plánuje priniesť s touto novinkou aj displej s ešte väčším rozlíšením, a to presne 3840 x 1200 pixelov. To však zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, no očakáva sa, že kórejská spoločnosť začne s výrobou týchto masívnych monitorov už na jeseň tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú