Zrejme každý tvrdo pracujúci športovec sníva o tom, že sa jedného dňa dlhé roky driny a odopierania zúročia v jeho prospech a začne si tak na seba zarábať činnosťou, ktorá ho neskonale baví. Nie vždy sa však toľko želaný úspech aj skutočne dostaví a namáhavá príprava veľa rát vyjde navnivoč.

Za tŕnistou cestou plnou prekážok sa ale nachádza niečo, na čo počúva každý športovec rovnako. Účasť vo svetovo najúspešnejších a najznámejších ligách akými sú hokejová NHL, basketbalová NBA alebo futbalová La Liga, dokáže zaručiť nielen poriadnu slávu, ale i rozprávkové peniaze. Iste ti netreba pripomínať 6 až 7-ciferné sumy, ktoré vrcholoví športovci každoročne zarábajú. Ak aj teba rodičia v mladosti motivovali slovami: „Keď sa budeš poriadne snažiť, budeš zarábať milióny“, rozhodne zbystri svoj zrak. Z najnovších zistení totižto vyplýva, že máš väčšiu šancu stať sa milionárom ako softvérový inžinier, pričom ťa môže prekvapiť aj o niečo vyššia výplata.


zdroj fotografie: LinkedIN

Ani náhodou sa nesnažíme spochybňovať zárobky tvrdo pracujúcich atlétov, práve naopak. Priemerná kariéra hráča amerického futbalu v lige NFL trvá približne 3,5 roka, počas ktorých si príde, opäť v priemere, na 2,82 milióna €. O niečo horšie sú na tom baseballisti z ligy MLB, ktorý si za zhruba 5,6 roka trvajúcu kariéru zarobia 2,73 milióna €. Najviac sa však môžu radovať športovci z basketbalovej ligy NBA, ktorý si zarobia v priemere  11,3 milióna € už za 5 rokov. Situácie v ostatných svetovo uznávaných ligách nie sú až také odlišné.

Nenechaj si ujsť
Google Mapy pre Android sa zmenili na nepoznanie

Pri porovnaní s platom a pracovnou kariérou softvérového inžiniera však nejeden vrcholový atlét môže zblednúť závisťou. V tomto odbore totižto pracovníci priemerne odrobia až 40 rokov, za ktoré zarobia až 4,7 milióna €. Tí šikovnejší, ktorí sa dokážu uplatniť v spoločnostiach akými je Google či Facebook, si dokonca môžu hravo zarobiť aj nad 10 miliónov €. Aby toho nebolo málo, k tejto práci sa dopracuješ rozhodne jednoduchšie. Faktom však zostáva, že ak chceš zarobiť veľa peňazí za pomerne krátky čas, viac sa ti vyplatí práve kariéra profesionálneho športovca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom