Google Mapy pre Android dnes dostávajú aktualizáciu, ktorá prináša užitočné vylepšenia a menšie dizajnové zmeny. Navigovanie do práce alebo najbližšej reštaurácie bude tak opäť o niečo jednoduchšie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Novinkou je informačný panel, ktorý nájdeš v dolnej časti aplikácie. Na domovskej obrazovka stačí potiahnuť ikonu smerom nahor a zobrazia sa tri hlavné záložky. Na prvej sa budú zobrazovať najbližšie miesta, ako napríklad reštaurácie alebo bankomaty. Druhá ponúkne informácie o doprave autom, a to vrátane približných časov príchodu. V tretej záložke si našla miesto verejná doprava, kde zároveň nájdeme približný čas príchodu spojov.


zdroj fotografie: TheVerge

Nenechaj si ujsť
Google Mapy už čoskoro prinesú významné a hlavne praktické inovácie

I keď zvyšok aplikácie sa väčšej zmeny nedočká, informačný panel je pomerne veľkou a hlavne užitočnou novinkou. Jeho úlohou je uľahčiť hľadanie blízkych reštaurácií a iných podnikov, cestu do práce a uľahčiť tiež cestu verejnou dopravou. Zatiaľ nepadlo slovo, či sa tejto novej funkcie dočkajú aj používatelia operačného systému iOS. Pre Android však aktualizácia začala kolovať už dnes a v najbližších dňoch ju môžeme očakávať aj na Slovensku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
80%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.