Posledná časť filmového roka bude v znamení viacerých snímok nabitých hviezdnym obsadením. Jednou z nich je aj Don´t Look Up od oscarového režiséra Adama McKaya (Big Short, Vice). Jeho novinka sa konečne predstavuje divákom v plnohodnotnom traileri.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Spracovanie aktuálnej spoločenskej témy

Dej satirickej komédie, ktorá divákov láka svojím neuveriteľne atraktívnym obsadením, sa bude sústrediť na dvoch amatérskych astronómov Dr. Mindy (Leonardo DiCaprio) a Dr. Dibiasky (Jennifer Lawrence) a ich zistenie, že na Zem sa rúti asteroid.

Verejnosť a politici však ich tvrdenia buď ignorujú, alebo jednoducho nechcú veriť tomu, že by mal svet zaniknúť už o šesť mesiacov. Vedcom tak nezostáva nič iné, než sa pokúsiť všetkých zúčastnených presvedčiť o svojich zisteniach.

Demagógia, dezinformácie a konšpirácie sú ale v terajšej spoločnosti zakorenené tak hlboko, že to vôbec nebudú mať jednoduché. Práve tomuto trendu sa venuje nová snímka, ktorá sa tak bude snažiť trefne poukázať na tragikomický spôsob fungovania dnešného ľudstva.

Herecké mená, aké svet v komédii ešte nevidel

Ako vidieť z nových záberov, dvaja hlavní hrdinovia sa (neúspešne) snažia varovať elity USA na čele s Meryl Streep ako prezidentkou a Jonahom Hillom ako jej poradcom. Blížiacu sa katastrofu sa tak ďalej snažia šíriť groteskne prostredníctvom sociálnych sietí a televízie, avšak bez pochopenia.

Okrem spomenutej dvojice hercov sa v traileri konečne ukázali aj ďalšie herecké esá ako Cate Blanchett, Ron Perlman, Timothée Chalamet či speváčka Ariana Grande.

TMDB

Zoznam skvelých hercov tým ale ani zďaleka nekončí. Vo filme sa ďalej predstavia také mená ako Matthew Perry (Priatelia), Chris Evans (Avengers), Mark Rylance (The Trial of the Chicago 7) či Michael Chiklis (seriál The Shield).

Jednou z hlavných tém filmu bude aj poukázanie na médiá v USA ako nástroj na manipulovanie verejnej mienky a ohýbanie vedeckých faktov v prospech svojho spriazneného politika.

TMDB

Práve tu sa na scéne objaví už spomínaný Matthew Perry ako televízny komentátor hlásajúci nezmysly o tom, že na Zem sa predsa žiadne vesmírne teleso nerúti.

Don’t Look Up sa začne v kinách premietať exkluzívne už 10. decembra, nepotrvá to však dlho a komédiu si budeš môcť vychutnať aj na Netflixe už 24. decembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú