Pred malou chvíľou skončilo oficiálne predstavenie očakávaného smartfónu Lenovo Z5. Už dlhšie nás výrobca lákal na bezrámikový dizajn, čím by týmto spôsobil menšiu revolúciu, no už včera sa objavila správa, že tomu tak predsa len nebude.

Dnešná konferencia tak len potvrdila, že obrázky a rendery plne bezrámikového smartfónu bol len „bait“. Celkom zaujímavá stratégia výrobcu, ktorá síce vzbudila záujem, no tým, že smartfón vyzerá nakoniec inak, si pravdepodobne viac poškodí ako polepší.

Namiesto žiadnych okrajov výrez

Už na prvý pohľad je jasné, že tu niečo nesedí. Je to hlavne výrez v displeji, o ktorom doteraz nebola ani reč. Tak už aspoň vieme, kde sú uložené senzory a predná kamera. Inak je samotný displej celkom pôsobivý a skutočne ponúka veľmi úzke rámčeky. Pokrývať má až 90 % prednej strany, jeho svetelnosť je 700 nitov a ponúknuť má skvelé farebné podanie. Jeho veľkosť je 6,2″ a ponúka rozlíšenie FullHD+ (1080 x 2246). Pomer strán je 19:9, má 2,5D zakrivenie po stranách a chránený je odolným sklom Gorilla Glass.

Zadná strana smartfónu je tvorená sklom a nachádza sa tam snímač odtlačkov prstov a duálny fotoaparát. Primárny má veľkosť 16 MPx a clonu f/2.0 a sekundárny ponúka 8 MPx rozlíšenie. Nechýba ani podpora umelej inteligencie. Video je možné snímať až v 4K pri 30 fps. Predný fotoaparát má takisto 8 MPx a ani tu nechýba podpora AI. O výkon sa stará procesor Snapdragon 636, čo síce nie je TOP procesor, no výkonu má dosť. Operačná pamäť  má veľkosť 6 GB a je doplnená o 64/128 GB úložisko.

Výrobca tiež sľuboval až 45 dňovú výdrž v pohotovostnom režime. Aj toto tvrdenie sa zdá byť pritiahnuté za vlasy, nakoľko Lenovo Z5 prichádza s 3300 mAh batériou a podporou rýchleho nabíjania cez USB-C. Nechýba Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac či podpora rôznych gest. Systémom je najnovší Android 8.1 Oreo, doplnený o vlastnú nadstavbu ZUI 4.0 známu zo zaniknutých ZUK smartfónov. Prisľúbená je aj aktualizácia na Android P.

Nenechaj si ujsť!
Ďalší sen, ktorý sa nestane skutočnosťou? Očakávané Lenovo Z5 zrejme nebude až tak bez rámčekov

Ceny sú naozaj zaujímavé

Čo sa týka ceny a dostupnosti, tak smartfón v 64 GB verzii sa začne predávať v Číne 12. júna za cenu 1299 juanov, čo je približne 173 eur. Verzia so 128 GB úložiskom vyjde na 1799 juanov (240 €). Či bude smartfón dostupný aj na iných trhov zatiaľ nie je známe. Cenovka je však vzhľadom na výbavu nastavená priaznivom, a tak aj napriek prvotnému sklamaniu môže ísť o predajný trhák.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom